Snapdragon 8 Gen 3’lü Red Magic 9 Pro’nun tasarımı belli oldu!

0
Temsili

ZTE‘nin Nubia markası oyun odaklı modelleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çinli üretici bu kapsamda 23 Kasım’da Red Magic 9 Pro’yu piyasaya sürecek. Bununla birlikte geçmiş sızıntılar sayesinde cihazın ilgili bazı teknik detayları biliyoruz. Son raporlar ise bunlara ek olarak Red Magic 9 Pro modelinin tasarımını gözler önüne seriyor.

Red Magic 9 Pro nasıl görünecek?

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Abhishek Yadav yaklaşan Red Magic 9 Pro modelinin tasarımını gözler önüne serdi. Buna göre akıllı telefon ekran altı kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak. İnce çerçeveleriyle dikkatleri üzerine çekecek cihazın arka panelinde ise dikey üçlü kamera kurulumu mevcut olacak. Dahası, burada cihazın oyuncu telefonu olduğuna işaret eden şık desenler ve logolar karşımıza çıkıyor.

Red Magic 9 Pro ne zaman görünecek?

Cihaz kısa bir süre önce NX769J model numarasıyla Geekbench 6.1.0 veri tabanında ortaya çıktı. Cihaz yapılan tek çekirdekli testlerden 2 bin 293 ve çok çekirdekli testlerden ise 7 bin 214 puan almayı başardı. Modelin böylesine yüksek puanlar almasının ardındaki en büyük etken halihazırda bilindiği üzere Snapdragon 8 Gen 3 yongasından güç alması diyebiliriz.

Qualcomm geçen ay tanıtılan yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Yeni işlemcide selefine oranla yüzde 30 performans artışı sağlanıyor. Öte yandan enerji verimliliğinde ise yüzde 20’lik bir artış söz konusu. Öte yandan grafik tarafında yüzde 25’lik daha hızlı görüntü işleme ve aynı şekilde yüzde 25’lik daha fazla enerji verimliliği karşımıza çıkıyor. Dahası, yüzde 40 daha iyi Ray Tracing performansı sunuyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz