Xiaomi’den uygun fiyatlı Redmi modeline MIUI 14 sürprizi!

0

Redmi, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına bir modeline daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini sundu. Uygun fiyatlı Redmi 10C için MIUI 14 paketi Haziran sonunda dağıtılmaya başlayacak. Güncelleme, giriş-orta seviye cihaza yeni özellikler, çok daha iyi bir batarya ömrü ve gelişmiş güvenlik sağlayacak.

Redmi 10C için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi

Redmi 10C kullanıcıları Xiaomi tarafından yeniden düzenlenmiş bir arayüz alacak. MIUI 14 güncellemesi ayrıca daha akıcı gezinme için yeni animasyonlar getiriyor. Bu sürüm, arka plan uygulamalarının yönetiminde artış vadediyor ve bu sayede pil tüketimini azaltıyor.

Resmi MIUI sunucusuna göre, Redmi 10C MIUI 14 güncellemesi Android 13’le birlikte gelecek. Bu, geçtiğimiz yıl çıkan uygun fiyatlı modelin yeni bir Android sürümü alacağı anlamına geliyor. Yapı sürümünün ise MIUI-V14.0.2.0.TGEMIXM şeklinde olduğu görüldü. Bu, güncellemenin son aşamalarında olduğunu ve Haziran ayında dağıtıma çıkacağını gösteriyor.

Xiaomi Pad 6 için tarih verildi! İşte özellikleri

Redmi 10C, mavi ve yeşil olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geçtiğimiz yılın Mart ayında sunuldu. Gücünü Qualcomm Snapdragon 680 işlemciden alan model, Kyro 265 çekirdeklerine sahip.

Xiaomi MIUI 14 özellikleri

Şirketin bir diğer iddiası ise sistem performansının ciddi oranda geliştiği yönünde. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir iyileştirme mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi’nin verileri MIUI 14’ün bir önceki sürümden yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor.

YouTube video

Bu sonuç MIUI arayüzünün yeniden ele alınması ve baştan geliştirilmesi ile oluyor. Yeni MIUI 14 artık eski sürümlere göre daha hızlı olmasının yanında daha kararlı ve daha az alan kaplıyor. Yalnız Snapdragon 8 Gen 1, 8 Gen 1+ ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili modellerin bu yeniliklere odaklı optumize edildiğini hatırlatmakta fayda var.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz