Sevilen Redmi telefonları için Android 14’lü HyperOS yolda!

0

Xiaomi, Android 14 tabanlı HyperOS yazılım güncellemesini Redmi K40 ve K40 Pro Plus modellerine dağıtmaya başladı. Güncelleme, Xiaomi’nin ekosistemini geliştirmek üzere tasarlanan yeni arayüzünü sevilen modellere getiriyor.

Redmi K40 ve K40 Pro Plus HyperOS alıyor

HyperOS güncellemesi yaklaşık 5,2 GB boyutunda. Nisan 2024 Android güvenlik paketini de içeriyor. Performans ve güç verimliliğini artırmayı amaçlayan temel yazılım, özellik açısından da büyük değişiklikler içeriyor.

Yeniden yapılanmanın temel özellikleri arasında görev tanımlama ve kaynak optimizasyonu yer alıyor. Ayrıca ultra düşük güç çerçevesi ve CPU frekans modülasyonu sunuluyor.

Askeri testleri geçen Oppo A3 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

Kullanıcı deneyimi cephesinde ise HyperOS, Xiaomi HyperConnect aracılığıyla cihazlar arası bağlantıyı geliştiriyor. Yeni entegre cihaz merkezi, bağlantılı cihazların bir merkezden görüntülenmesine ve kontrol edilmesine olanak tanıyor. Uygulamalar, dosyalar ve diğer veriler birden fazla Xiaomi cihazı arasında paylaşılabiliyor.

HyperOS; sistem yazı tiplerini, simgeleri ve renkleri yeniliyor. Ayrıca daha akıcı animasyonlar için yeni bir tasarıma yer veriyor. Ek özellikler arasında bildirim işleme, hava durumu animasyonları ve çoklu görev uygulama yönetimini iyileştiriyor.

YouTube video

K40, K40 Pro ve K40 Pro Plus’ın ekranı; 6.67 inç büyüklüğünde ve 2400 x 1080 FHD+ çözünürlüğünde olacak. Aynı zamanda cihazın ekran 120 Hz tazeleme hızı ve 360 Hz dokunmatik tepkime süresi ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz