Kardeşlerinden geri kalmayacak: Redmi K70’in işlemcisi belli oldu!

0

Xiaomi’nin çok yakında kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlandığı Redmi K70 serisi için geri sayım başladı. Akıllı telefonlarla ilgili ortaya çıkan sızıntılar sayesinde nasıl bir performans sunacağını biliyoruz. Son olarak Xiaomi Çin Başkanı ve Redmi Genel Müdürü Lu Weibing serinin standart modelinin işlemcisini gözler önüne serdi.

Redmi K70 hangi işlemciden güç alacak?

Xiaomi yöneticisi Lu Weibing, kısa süre önce Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisiyle ilgili övgü dolu bir paylaşım yaptı. Weibing konu ile ilgili detaylara inmese de paylaşım kullanıcılar cephesinde bu paylaşımın standart modelinin işlemcisiyle ilgili olduğu düşüncesine yol açtı. K70 Pro‘nun Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceğini göz önünde bulundurursak bu düşüncenin son derece doğru olduğunu söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası Redmi K70 Snapdragon 8 Gen 2‘den güç alacak. Zira geçmiş sızıntılar da bu söylentiyi destekliyor.

Redmi K70 hangi işlemciden güç alacak?

Sektörde sızıntılarıyla bilinen zionsanvin geçtiğimiz günlerde Redmi K70 ile ilgili yeni detayları paylaştı. Buna göre telefon keskin ve köşeli tasarıma sahip olacak. Aynı zamanda önde delikli bir ekran bizleri karşılayacak. Modelin arka panelinde ise yeni iPhone modellerini anımsatan bir kamera adası yer alacak. Bu modül üç kamera ve bir LED flaşı bünyesinde barındıracak.

Bunun dışında Redmi K70 ve K70 Pro’nun daha iyi dayanıklılık için metalik bir orta çerçeveye sahip olacağını belirtiliyor. Öte yandan K70e’nin plastik bir orta çerçeveye sahip olması bekleniyor.

Sızıntı, K70 ve K70 Pro’nun 120W hızlı şarjı destekleyeceğini ve K70e’nin ise 90W şarja sahip olacağını gösteriyor. Önceki raporlara göre bu cihazların hiçbirinin kablosuz şarj sunması beklenmiyor. Bu noktada K70’in 5.000 mAh, K70 Pro’nun 5.120 mAh ve K70e’nin ise daha büyük bir 5.500 mAh batarya ile donatılacağını iddia ediliyor.

Xiaomi 14 ailesi gibi K70 serisinin de HyperOS tabanlı Android 14 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor. Kaynak ayrıca K70 serisinin kasım ayı sonuna kadar açıklanacağını iddia etti. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, şirket önümüzdeki hafta K70 serisinin tanıtımıyla ilgili resmi posterleri paylaşmaya başlayabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz