Bir Xiaomi modeli daha MIUI 14 güncellemesi aldı!

2

Xiaomi, yakın zamanda gerçekleştirdiği lansmanda MIUI 14’ün global sürümünü tanıttı ve ardından dağıtım çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ilk olarak aynı gün tanıtılan Xiaomi 13 (global) serisi, sonrasında ise orta ve üst segmentten birçok model bu arayüz yazılımına kavuştu. MIUI 14 ‘ün son durağı ise Redmi Note 10 oldu.

Redmi Note 10 için MIUI 14 güncellemesi yayında!

Redmi Note 10 için Android 12 MIUI 14 kullanıma sunuldu. Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde yayınlanan güncelleme, V14.0.2.0.TKLMIXM sürüm numarası ile geliyor ve Mart 2023 güvenlik yamasını da içeriyor. Telefon, maalesef ki kullandığı işlemcinin yetersiz kalması nedeniyle Android 13 desteklemiyor.

Redmi Note 10’a MIUI 14 nasıl indirilir?

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Yazılım bölümüne giriş yapın.
  • MIUI 14” ismindeki güncellemeyi indirin ve kurulumu yapın.

Herhangi bir güncelleme görünmüyorsa, kademeli olarak yayınlandığı için henüz size ulaşmamış olabilir. Kısa bir süre daha beklemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi’den iki modele daha MIUI 14 güncellemesi!

MIUI 14 neler sunuyor?

MIUI 14 ile Xiaomi telefonlar, yepyeni ve daha kullanışlı bir arayüze kavuştu. Artık simgelerin büyüklüğü ayarlanabiliyorken, ayrıca detaylıca özelleştirilebiliyor. Bununla beraber ana ekranınız için yeni evcil hayvan ve bitki widgetları da geldi. Bu widgetlara dokunarak etkileşime geçebilirsiniz.

Arayüzün yanı sıra performans için de bir takım çalışmalar yapıldı. Öyle ki MIUI 14, yüzde 60’a kadar daha akıcı bir kullanım sunuyor. Öte yandan telefonda yüklü olarak gelen veya sonradan yüklenen üçüncü parti uygulamalar da artık daha performanslı çalışıyor.

Aile Grubu ve Ebeveyn Kontrolü

MIUI 14 ile gelen Aile Hizmeti uygulaması üzerinden 8 kişiye kadar grup oluşturabilirsiniz. Bu grup aracılığıyla aileniz ile fotoğraf, albüm, video ve hatta sağlık durumuzu paylaşabilirsiniz. Ayrıca Ebeveyn Kontrolü adında yeni bir seçenek de kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde telefonunun ekran süresini sınırlayabilir, uygulama kullanımını kısıtlayabilir ve çocuğunuz için güvenli bir bölge ayarlayabilirsiniz.

YouTube video

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz