Xiaomi kullanıcıları mutlu! HyperOS güncellemesi bir modele daha geliyor

0

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan HyperOS için heyecan dorukta. Kullanıcı cephesinden eleştiri alan MIUI sürümüne kıyasla daha stabil ve kapsamlı bir kullanıcı deneyimi sunan yeni yapının dağıtımı da çok yakında başlayacak. Son ortaya çıkan raporlara göre uygun fiyatlı bir Xiaomi modeli çok yakında güncellemeyi deneyimleme imkanı bulacak. İşte HyperOS güncellemesi alacak Redmi modeli!

Redmi Note 12 4G için HyperOS 1.0 güncellemesi yolda

GSMChina tarafından paylaşılan son rapora göre Xiaomi yakında Redmi Note 12 4G için HyperOS 1 güncellemesini kullanıma sunacak. Yeni sürüm, OS1.0.1.0.UMTMIXM ve OS1.0.1.0.UMGMIXM yapı numaralarıyla gelirken, aralık ortasında HyperOS Pilot Test kullanıcılarına gönderilecek. Genel dağıtımın ise bundan bir süre sonra yapılması bekleniyor.

Redmi Note 12 4G için HyperOS 1.0 güncellemesi yolda

Xiaomi HyperOS; yeni saat stilleri, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Kontrol merkezi ise bir önceki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha temiz ve daha modern bir tasarıma sahip olacak. Uygulama simgeleri ise benzer, ancak genel tutarlılık artmış gibi duruyor.

Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir diğer detay ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin iddiasına göre yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine göre depolama konusunda ciddi bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan yeterli olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı anlamına geliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz