Redmi Note 12 Pro, Android 14 güncellemesi alacak mı?

0

Google, yakın zamanda yeni işletim sistemi Android 14’ü kullanıma sunacak. Akıllı telefon üreticileri ise bu yeni yazılımı kendi modellerine dağıtmaya başlayacak. Markalar, bunun için çalışmalara çoktan başladı. Bu markalardan birisi de Android cephesinin önemli oyuncularından Xiaomi. Peki Xiaomi’nin en çok satan telefonlarından biri olan Redmi Note 12 Pro modeli Android 14 güncellemesi alacak mı? İşte cevabı…

Redmi Note 12 Pro modeli Android 14 güncellemesi alacak mı?

Xiaomi, Android 14 işletim sistemini MIUI 15 arayüz yazılımı ile donatarak kendi modellerine dağıtacak. Yeni yazılım, pek çok özelliği beraberinde getirecek. Bu özellikler arasında en öne çıkanı ise galeriye erişmek isteyen uygulamalara kısmı erişim yetkisi verebilme seçeneği olacak.

Redmi Note 12 Pro Android 14 güncellemesi

Öte yandan Özel şekiller ve desenler ile kendi duvar kağıdınızı oluşturabileceğiniz Emoji Lab uygulaması, duvar kağıdı ile uyumlu yeni temalar ve telefonun LED ışığının rengini değiştirebilme de Android 14 ile gelecek özellikler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir – 64 Megapiksel kamera ve 120Hz AMOLED ekran: Bütçe dostu Vivo T2 Pro tanıtıldı!

Xiaomi, yazılım desteği konusunda en tartışmalı üreticilerden birisi. Zira marka, akıllı telefonları için 3 yıl Android sürüm yükseltmesi ve 4 yıl güvenlik yaması güncellemesi sözü veriyor.

Xiaomi tarafından verilen güncelleme sözüne göre Redmi Note 12 Pro modeli, Android 14 tabanlı MIUI 15 güncellemesi alacak modeller listesinde yer alıyor. Akıllı telefonun önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yeni sürüme yükseltilmesi bekleniyor.

Android 14 ile gelecek başlıca özellikler şu şekilde;

  • Galerinize erişmek isteyen uygulamalara, kısmi erişim verebileceksiniz.
  • Özel şekiller ve desenler ile kendi duvar kağıdınızı oluşturabileceğiniz Emoji Lab uygulaması.
  • Duvar kağıdı ile uyumlu yeni temalar.
  • Duvar kağıdını kullanmadan önce ön izleyebileceksiniz.
  • Haftanın ilk gününü, hangi takvimi kullanacağınızı ve sıcaklık birimlerini belirleyebileceksiniz.
  • Telefonun LED ışığının rengini değiştirebilme.
  • Belge ve görsel paylaşımları için yeni seçenekler.
  • Ayarlar uygulaması için arayüz iyileştirmeleri.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android 14 sürümünden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz