HyperOS güncellemesi bir Xiaomi modeli için daha yayında!

1

MIUI arayüzünün yerini alan HyperOS sürümünün dağıtımı başladı. Xiaomi, yeni yapıyı ilk olarak Xiaomi 14 serisiyle kullanıcılara sunarken, ürün yelpazesinin geniş olması sebebiyle uzun süren çalışmalar sonucu kapsamlı bir dağıtım takvimi hazırladı. Son ortaya çıkan raporlar sevilen bir Xiaomi modelinin daha HyperOS güncellemesi almaya başladığı yönünde.

Redmi Note 12 Turbo HyperOS güncellemesi almaya başladı

Xiaomi’nin sevilen orta segment modeli Redmi Note 12 Turbo, HyperOS güncellemesini aldı. Yeni yama 1.0.2.0.UMRCNXM yapı numarasıyla gelirken, 5,5 GB boyutlarında ve ilk olarak Çin’deki kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Dahası, ilk etapta beta programına kayıtlı kullanıcılar için geldiğini ve ilerleyen dönemlerde genel kullanıma açılacağını belirtelim.

HyperOS güncellemesi bir Xiaomi modeli için daha yayında!

Xiaomi HyperOS; yeni saat stilleri, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Kontrol merkezi ise bir önceki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha temiz ve daha modern bir tasarıma sahip olacak. Uygulama simgeleri ise benzer, ancak genel tutarlılık artmış gibi duruyor.

Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir diğer detay ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin iddiasına göre yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine göre depolama konusunda ciddi bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da özellikle Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan yeterli olmayan ürünleri için bir açık kapı bıraktığı anlamına geliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz