Samsung, 6 modelin güncelleme desteğini kesti!

1

Akıllı telefon pazarının önde gelen oyuncularından Samsung, yeni cihazlarını sürekli güncel tutarken, aynı zamanda eski modeller için de destek kesmeye devam ediyor. Son olarak şirket, bugün 6 modelin daha yazılım desteğini sonlandırdı. İşte güncelleme desteği kesilen Samsung cihazlar…

Güncelleme desteği sona eren Samsung modelleri!

Samsung, Android pazarındaki üreticiler arasında en uzun süre destek sunan şirket olarak öne çıkıyor. Öyle ki marka, müşterilerine 5 yıl boyunca güvenlik ve 4 boyunca büyük Android güncellemesi sözü veriyor. Ayrıca kimi zaman bu süreyi aşarak, bazen daha eski modellere de kritik güvenlik güncellemeleri verebiliyor.

Güncelleme desteği sona eren Samsung modelleri!

SamMobile’in haberine göre Samsung; Galaxy A10, Galaxy A20, Galaxy A40 model akıllı telefonlar ve Galaxy Tab S5e, Galaxy Tab A 10.1 ve Galaxy Tab A with S Pen tabletler için yazılım desteğini sona erdirdi.

İlginizi Çekebilir – Bir Samsung modeli daha One UI 5.1 güncellemesi aldı!

  • Galaxy A10
  • Galaxy A20
  • Galaxy A40
  • Galaxy Tab S5e
  • Galaxy Tab A 10.1
  • Galaxy Tab A with S Pen

Bu telefon ve tabletlerin hepsi, 2019 yılının Nisan ayında veya daha öncesinde piyasaya sürüldü ve Android 13 işletim sistemini çalıştırıyorlar. Yukarıdaki modeller arasından Galaxy A10 ve Galaxy A40, en son Mart 2023 yaması için güncelleme aldı. Öte yandan tümü, 4 yıllık destek süresini doldurdu.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin Samsung telefonunuz halen güncelleme desteğine sahip mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz