Samsung, Android 14 ve OneUI 6 bekleyenleri bir kez daha hüsrana uğrattı!

0

Samsung, kullanıcılarını Android 14 ve OneUI 6 güncellemesinde hüsrana uğratmaya devam ediyor. Android 14 beta programında birçok rakibinin gerisinde kalan Samsung, OneUI 6 programını bir kez daha erteledi. Hatta erteleme, Galaxy S23 kullanıcılarına güncelleme verileceğinin söylenmesinin hemen ardından geldi.

Samsung’un Android 14 ve OneUI 6 güncelleme sayfasına ulaşılamıyor

Samsung, geçtiğimiz haftalarda Galaxy S23 serisi için Android 14 tabanlı One UI 6 beta sürümünü başlattığını duyurdu. Beta ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Almanya’da kullanıma sunulacaktı. Ancak şirket, betayı ikinci kez ertelemek zorunda kaldı.

Android 14 Beta programı başta Google Pixel modelleri olmak üzere birçok Android modelinde erişime açıldı. Ancak Samsung, Mayıs ayından bu yana yürütülen çalışmalara karşı sessiz kalmayı tercih etti. Galaxy S23 cihazları normal şartlarda bugün Android 14’e geçiş yapacaktı. Fakat şirket, güncellemede büyük sorunlar yaşıyor.

İlginizi Çekebilir – Redmi 12 serisi için ilk satış rakamları açıklandı

One UI 6, daha büyük geçişler içeren yeniden tasarlanmış Hızlı Ayarlar paneli gibi birtakım görsel değişiklikler sunuyor. Ayrıca üst köşeden bir kaydırma hareketiyle uygulamalara daha hızlı erişim olanağı getiriyor. Kullanıcılar, duvar kağıtlarını farklı modlara veya günün saatlerine göre özelleştirebiliyor.

Kamera widget’ı ise kullanıcıların fotoğraflar için depolama konumlarını belirlemelerine izin verecek şekilde güncellendi. Samsung, One UI 6 ile daha basit ve daha modern bir görünüm sağlamayı amaçlıyor.

samsung Android 14

Herkese açık Android 14 betası, Galaxy S23 sahiplerinin resmi olarak kullanıma sunulmadan önce One UI 6’nın yeni özelliklerini ve tasarımını test etmelerine olanak tanıyacaktı. Ancak güncellemenin sessizce ertelenmiş olması, kullanıcıları hüsrana uğrattı. Henüz ne zaman aktif edileceği bilinmiyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz