Samsung’dan kamera kalitesini artıran yeni güncelleme!

0

Samsung, belirli Galaxy modelleri için geliştirdiği kamera uygulaması Expert RAW için yeni bir güncelleme paylaştı. Standart kamera uygulamasına kıyasla kullanıcılara geniş ölçekte ayarlar yapmasına izin veren bu uygulama, fotoğraf çekimleri için bir dizi iyileştirme aldı. Güncellemeyle birlikte düşük ışık koşullarında çekilen fotoğraf sorunları ele alındı.

Samsung Expert RAW için önemli değişiklikler

Samsung, Expert RAW ile çekilen fotoğrafların doygunluğunu azaltacak bir güncelleme paylaştı. Galaxy S23 Ultra üzerinde test edilen güncelleme, piyasaya sürüldüğünden bu yana uygulamada görülen aşırı doygunluğu gidereceği söyleniyor.

Expert RAW 2.0.10.6 olarak sunulacak yeni güncelleme, tüm Galaxy S23 modellerinin yanı sıra Expert RAW’ı destekleyen diğer Samsung telefonlar için de kullanılabilir olacak. Fotoğraf doygunluğundaki değişiklik her cihaz için güncellemeye dahil edilmemiş olabilir, ancak çoğu telefon için kullanılabilir olması bekleniyor.

Samsung’dan enflasyon farkı: Galaxy Tab S9 fiyatı ne kadar olacak?

Samsung tarafından geliştirilen Expert RAW, kullanıcıların kamera ayarlarını gelişmiş şekilde kontrol etmelerini sağlayan bir uygulama olmasıyla ön plana çıkıyor. Fotoğrafları hem JPG hem de RAW formatında kaydediyor ve bu, kullanıcılara fotoğraflarını düzenlerken daha fazla esneklik sağlıyor.

Fotoğraf doygunluğunu azaltmaya yönelik güncelleme, Expert RAW ile çekilen fotoğrafların aşırı doygun görünmesini ele alıyor. Birçok kullanıcı, fotoğraf çektikten sonra doygunluğu elle ayarlamak zorunda kalıyordu.

YouTube video

Samsung Galaxy S23 Ultra kamera kalitesini arttıracak ayarlar:

  • Görsel zekayı kapatın.
  • Galaxy Store’dan Camera Assistant uygulamasını indirin. (Bu uygulama Samsung cihazlar için üretilmiş bir kamera ayarlama uygulamasıdır.)
  • Uygulama üzerinden görüntü yumuşatma seçeneğine dokunun. Ve orta ayar seçeneğine tıklayın. Bu sayede artık doğal fotoğraflar çekmek için 200 Megapiksel kamera çekimini kullanmak zorunda kalmayacaksınız. 

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz