Samsung Galaxy AI fiyatı sızdı! Beklenenden pahalı olabilir

0

Samsung, Galaxy S24 modellerine bir süre boyunca Galaxy AI yapay zeka yeteneklerini ücretsiz olarak sunacak. Ancak belirli bir süre sonra tüm özelliklere erişmek için abone olmak gerekecek. Kullanıcıların yapay zeka özellikleri için ödeyeceği ücret ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy AI fiyatını Çin’de 16 dolar olarak belirledi

Samsung, Çin’deki Galaxy S24 kullanıcıları için abonelik sistemine geçiş yapıyor. 30 Temmuz’da başlayacak abonelik, bazı yapay zeka işlevlerinin kullanımını mümkün kılacak.

Çin’deki Samsung mağazalarından alınan bildirimlere göre, kullanıcılar yeni Galaxy S24’lerini ilk kez kurduğunda 180 gün ücretsiz erişim hakkına sahip olacak. Ardından çeviri, sesli yazma ve artırılmış kamera modları gibi yapay zeka hizmetleri için yıllık 16 dolar ödemek zorunda kalacak.

POCO X6 Neo’nun özellikleri belli oldu!

Ancak Galaxy telefonlardaki Bixby sesli komutları ve Live Translate gibi bazı yapay zeka işlevlerinin kullanımı ücretsiz olmaya devam edecek. Samsung ile Çinli teknoloji devi Tencent arasındaki ortaklık, her iki şirketin de yapay zeka özelliklerinden para kazanmasını mümkün kılıyor.

Samsung’un diğer yapay zeka özellikleri için abonelik ücreti uygulayıp uygulamayacağını göreceğiz. Yine de ne Samsung ne de Tencent, yeni abonelik politikası hakkında ayrıntı vermedi. Ayrıca bu fiyatlandırmanın Çin’e özel olduğunu da unutmamak lazım.

Daha önce Samsung Mobile Şefi T.M. Roh, Galaxy AI hakkında önemli bilgiler vermişti. Yapay zeka asistanını 2025’e kadar tamamen ücretsiz olarak erişime açılacağını söylemişti.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz