Samsung’un yapay zekalı fotoğraf düzenleme aracı çığır açacak!

0

Yapay zekanın kullanım alanları genişliyor. Günümüzde birçok fotoğraf düzenleme uygulaması yapay zekadan destek alsa da, Samsung rekabeti kızıştıracak bir uygulama geliştirdi. Samsung Galaxy Enhance-X, üst düzey yapay zeka entegrasyonuyla dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Enhance-X uygulaması S23 ailesine geliyor

Samsung, Galaxy S23 serisi için yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme uygulaması Galaxy Enhance-X’i piyasaya sürdü. Yeni uygulama, tek bir dokunuşla görüntülerdeki kusurları düzeltmeyi vadediyor. Kullanıcılar yapay zeka desteği sayesinde fotoğraftaki yüz hatlarını bile düzeltecek.

İlk olarak S23 modellerinde kullanılabilir olacak Galaxy Enhance-X; parlaklık, keskinlik, HDR, renk gibi fotoğrafın çeşitli yönlerini ayarlamaya izin verecek. 85 MB boyutunda olan fotoğraf düzenleme aracı, Galaxy Store’da 1.0.55 sürümüyle erişime açıldı. Uygulama yakın zamanda Galaxy S22 serisi için de mevcut olacak.

Google Pixel Fold, Samsung Galaxy Z Fold 4’ten daha iyi mi olacak?

Galaxy Enhance-X aslında basit fotoğrafçılık için tasarlandı. Galeri uygulamasındaki Fotoğraf Düzenleme işlevine benzer şekilde, otomatik düzeltme özelliği sunan “Sihirli” düğmesine de yer veriyor. Bu özellik. görüntüyü analiz ederek bulanıklık, gren ve ayrıntı kaybını gideriyor.

Samsung’un açıklamasına göre araçta Yüz, Bulanıklığı Düzelt, Lens Bozulmasını Düzelt, Moire Düzelt, HDR, Portre, Yansıma Kaldır, Gölgeleri Kaldır ve Keskinleştir gibi popüler işlevler olacak. Fotoğraf düzenleme konusunda Yüz bölümü öne çıkıyor. Samsung; cilt pürüzsüzlüğü, renk tonu, çene çizgisi ve göz boyutu için ayarlar sunuyor.

YouTube video

Akıllı telefon kameraları her geçen gün daha iyi hale gelse de, fotoğraf düzenleme ihtiyacı azalmıyor. Bu yüzden kullanıcılara basit araçlar sunmak oldukça önemli. Yeni Galaxy Enhance-X’in yakında daha fazla modele gelmesini bekliyoruz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz