Samsung’dan iPhone sahiplerine kötü haber!

0

Samsung, yakında piyasaya çıkacak ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring’in temel özelliklerini paylaştı. MWC 2024’teki deneyimlerde ise yüzüğün birçok ayrıntısı belli oldu. Buna göre Galaxy Ring, iPhone ile uyumlu olmayacak.

Galaxy Ring iOS ile çalışmayacak

Akıllı yüzüğün en küçük seçeneği 2,3 gramdan en büyük boyutu ise 2,9 gramdan olacak. Bu da Galaxy Ring’i 4-6 gram arasında ağırlığa sahip Oura gibi benzer yüzüklerden önemli ölçüde daha hafif olacağını gösteriyor.

Samsung ayrıca pil kapasitesi hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. En küçük prototip yüzüğün 14.5mAh batarya içerdiği ve pil boyutunun daha büyük boyutlar için 21.5mAh’a kadar arttığı söyleniyor. Daha önce Samsung, Galaxy Ring’in tek şarjla 9 güne kadar pil ömrü sağlayabileceğini doğrulamıştı.

Kameralar efsane! Realme 12 Plus ve 12 Pro Plus çıktı

Uyumluluk detayları da Samsung’un Başkan Yardımcısı Hon Park tarafından paylaşıldı. Yüzük, kombine işlevsellik için Samsung’un Galaxy Watch akıllı saati ile birlikte çalışacak. Ayrıca Galaxy akıllı telefonlar ile de uyumlu olacak.

Yüzük diğer Android cihazlarla çalışacak şekilde tasarlanırken, iOS’u desteklemeyeceği ifade edildi. Bu durum akıllı yüzüğü kullanmak isteyen iPhone kullanıcıları için hayal kırıklığı yarattı.

Samsung’un kendi ekosistemiyle uyumluluk yaratması ise akıllı yüzüğü mobil ürün serisine entegre etmek istediğini gösteriyor. Boyut, pil ve uyumluluk detayının ortaya çıkmasıyla Samsung, resmi lansmandan önce Galaxy Ring’in yeteneklerini gözler önüne serdi. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz