Samsung, uygun fiyatlı Galaxy S23 FE’yi iptal etmiş olabilir!

0

Galaxy S23 ailesinin daha uygun fiyatlı versiyonu olarak görücüye çıkarılması beklenen Galaxy S23 FE, bir süredir sızıntılar ile gündemdeydi. 2023’ün son çeyreğinde tanıtılacağı iddia edilirken, yeni raporlar Samsung’un aceleci davranmayacağını gösterdi. Galaxy S23 serisinin beklenen etkiyi yaratmaması sonrasında Galaxy S23 FE’nin de gecikeceği veya hiç tanıtılmayacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy S23 FE başka bahara kaldı

Galaxy S23 FE’nin Temmuz veya Ağustos 2023’te piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Ancak Samsung’a yakın kaynaklardan gelen yeni bilgiler cihazın yakın zamanda beklenmediğini ortaya çıkardı. Samsung’un Galaxy S23 FE için lansman tarihi 2023’ün son çeyreğinden 2024’ün ilk çeyreğine ertelediği iddia edildi.

Buna ek olarak Samsung, mevcut piyasa koşulları nedeniyle cihazı iptal etmiş de olabilir. Düşük bir ihtimal olsa da, Galaxy S23 FE yerine farklı bir isimle tanıtılabileceği de söylentiler arasında. Ancak halihazırda Galaxy A serisiyle orta-üst segmente hitap eden modeller sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

En iyi kameraya sahip Android telefonlar belli oldu

Galaxy S23 FE’nin önceki modellere kıyasla kamera performansında artış yaşaması bekleniyor. Samsung, FE modellerinde 12 Megapiksel sensörler kullanıyordu, ancak Galaxy S23 FE ile 50 Megapiksel kameraya geçiş yapabilir. Bu değişiklik, 50 Megapiksel sensöre sahip Galaxy S23 ve Galaxy S23+’ın kamera özellikleriyle de uyumlu görünüyor.

Galaxy S23 ailesi gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alıyordu. Ancak FE modelinin daha düşük bir işlemciyle gelmesi bekleniyor. Galaxy S22 serisinde yer alan AMD GPU’lu 4nm Exynos 2200 yonga setinden gücünü alabilir.

YouTube video

Samsung, Galaxy S23 FE modeliyle ilgili beklentilerini oldukça azaltmış gibi görünüyor. Galaxy S23 ailesinin beklenen satış başarısını gösterememesi, şirketin orta-üst segment modellerini gözden geçirmesine yol açtı.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz