Samsung’da yeni şok: Kamera kalitesini sessizce düşürdü!

0

Samsung, kamera kalitesiyle kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni raporlara göre, güncelleme kapsamında Galaxy S23 kamera ayarları değişti. Buna göre Galaxy S23 Ultra’daki yüksek bit hızında 8K video kayıt seçeneği devre dışı bırakıldı.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerası, 8K videolarıyla sitem ettiriyor

8K videolar için yüksek bit hızı desteği, Galaxy S23 Ultra’nın kamera sisteminin en önemli özelliği olarak tanıtıldı. Ancak Samsung’un güvendiği bu özellikte beklenmedik durumlar yaşandı. Kameranın çökmesine yol açan 8K çözünürlükte yüksek bit hızı, artık kullanılamıyor.

Galaxy s23 kamera

Ülkemizde 58 bin TL gibi gibi oldukça pahalı bir fiyatlandırmaya sahip olan Galaxy S23 Ultra, şu anda sadece 30 fps’ye kadar 8K videolar kaydedebiliyor. Kullanıcılar ayrıca yüksek bit hızında video çekmek için kamerayı 4K çözünürlüğe düşürmek zorunda. Bu da birçok cihaz sahibini hayal kırıklığına uğratıyor.

iPhone 15 rakibi Huawei Mate 60’ın render görüntüsü sızdı!

Bilmeyenler için yüksek bit hızı seçeneği, Galaxy S23 Ultra kullanıcılarının daha iyi kalitede 8K videolar kaydetmesine olanak tanıyordu. Ancak bu seçeneğin etkinleştirilmesi kaydedilen videolarda takılmalara ve sarsıntılara neden oluyordu.

Geçtiğimiz hafta kamera odaklı bir yazılım güncellemesinde Samsung, yüksek bit hızında 8K kayıt seçeneğini kapattı. Kullanıcılar bu seçeneğin kamera ayarlarından kaybolduğunu söyleyerek şirkete sitem etti. Güncellemeden geri dönülmesi halinde bile devre dışı bırakıldığı aktarıldı.

Samsung’un bu değişikliği önceden bildirmediği ve kaldırılmak için ayrıntılı bir açıklama paylaşmadığını da hatırlatmak gerekiyor. One UI 6 beta gibi yeni güncellemelerde yeniden aktif edilip edilmeyeceği bilinmiyor.

Peki sizler Galaxy S23 kamera güncellemesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz