Android telefonlardaki Instagram çilesi bitiyor!

0

Samsung geçtiğimiz gün düzenlediği Unpacked etkinliği kapsamında Galaxy S24 ailesini görücüye çıkardı. Şirket, Instagram ve Snapchat gibi uygulamalardaki kamera kalitesi sorununu çözmek için platformlarla iş birliğine gittiğini açıkladı.

Samsung Galaxy S24 serisi Instagram ve Snapchat’e özel geliyor

Samsung, kamera uygulamasındaki özelliklerin Instagram ve Snapchat’te kullanılmasını sağlayacak. Bu, özellikle yıllardır Android’de devam eden kamera kalitesi sorununu çözmeye odaklanıyor. Instagram ve Snapchat ile sağlanan entegrasyon, Galaxy S24 serisindeki sosyal medya deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor.

S24 Ultra ve 200 Megapiksel ana kamerası dahil olmak üzere “Süper HDR” ve “Geceografi” modlarını doğrudan Instagram ve Snapchat’te kullanmak mümkün olacak. Bu, uygulamalardan çıkmak zorunda kalmadan yüksek dinamik aralık ve düşük ışıkta çekim yapılmasına olanak tanıyacak.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi şaşırttı! Bütçe dostu Redmi modeline HyperOS sürprizi!

Kameralarda yer alan video desteği, Instagram ve Snapchat videolarını da kapsayacak. Hatta Galaxy S24 kullanıcıları, Kamera uygulamasında doğrudan Instagram hikayesi oluşturma ve HDR içerik paylaşma seçeneğine sahip olacak. Ancak Instagram uygulamasındaki kayıtların bu özelliği desteklemediğini hatırlatmak gerekiyor.

Samsung, Galaxy S24’teki yapay zeka işleme gücüyle kamera teknolojilerinin “sosyal medya için en iyisi” olduğunu iddia ediyor. Android’in yıllardır devam eden Instagram’daki kamera sorununu da böylece çözdüğünü belirtiyor.

Instagram samsung

Samsung, kamera yeteneklerini popüler sosyal ağlara entegre ederek, iPhone kullanıcılarının Galaxy S24 serisine dahil etmeye çalışıyor. Bakalım Galaxy S24 ailesi nasıl karşılanacak, zamanla göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz