Galaxy S24 Ultra bataryasında elektrikli araba teknolojisi kullanılacak!

0

Samsung, Galaxy tablet ve telefonlarının bataryalarında çığır açacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan yeni sızıntılar, Galaxy S24 Ultra bataryasının elektrikli arabaların pillerinde de kullanılan bir teknikle geliştirileceğini iddia ediyor. İşte Galaxy S24 Ultra için yeni nesil batarya söylentileri.

Samsung, Galaxy bataryalarını Stacking tekniğiyle geliştirecek

Son raporlar, Samsung’un Li-Ion pillerin araştırma ve geliştirmesinden sorumlu bölümü olan Samsung SDI’nın ilginç planlarını ortaya çıkardı. Yan kuruluş, Galaxy modellerinin bataryaları için yeni bir kapasite artırma teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Stacking (istifleme) isimli bu teknolojinin elektrikli otomobillerde de kullanıldığı bildirildi. İsminden de anlayacağınız üzere, enerjinin daha verimli kullanılması için katot ve anot gibi pil parçalarının sıkılaştırmasını içeriyor.

Google Pixel Fold, Samsung Galaxy Z Fold 4’ten daha iyi mi olacak?

Samsung’un yeni nesil bataryalarda bu tekniği uygulayacağı ve hatta Galaxy S24 Ultra’nın istiflenmiş bir bataryayla geleceği söyleniyor. Aynı boyutlarda olmasına rağmen, Galaxy S24 Ultra batarya kapasitesini yüzde 10 civarında artırabilir.

Samsung SDI’nin ortak girişim için iki Çinli firmayla anlaştığı bildirildi. Bu iki markanın, Samsung SDI ile bağlantı kurmak için Güney Kore’de ofis açtığı dile getirildi. Hatta iddiaya göre iki ortaktan biri olan Shenzhen Yinghe Tech, Samsung SDI’ya Stacking araçlarını çoktan verdi.

YouTube video

Aslında pazarda bu teknolojiyi kullanacak ilk firma Samsung değil. Bir diğer Koreli üretici olan LG Energy de Stacking üzerinde çalışıyor. Ancak Samsung SDI’nin yeni nesil bataryalara geçmesi, akıllı telefon pazarında oyun değiştirici olabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz