Samsung, Apple’dan hızlı davrandı: Galaxy SmartTag 2 geliyor!

0

İlk olarak Apple tarafından 2021 yılında görücüye çıkarılan yeni nesil takip cihazı AirTag, bu alanda diğer şirketlere de ilham oldu. Aynı yıl içerisinde Galaxy SmartTag modelini duyuran Samsung, ikinci nesil ürün üzerinde çalışmaya başladı. Samsung Galaxy SmartTag 2 Bluetooth SIG listesinde göründü.

Samsung Galaxy SmartTag 2 neler sunacak?

Bluetooth SIG sertifikası alan Galaxy SmartTag 2, yeni nesil takip cihazının yolda olduğunu gösterdi. Listeleme kapsamında ilk SmartTag’in Bluetooth 5.2 desteğine kıyasla Bluetooth 5.3’e güncelleneceği ortaya çıktı. Yani takip cihazı arasında parazit azalacak ve bölyece sinyal kalitesi artacak.

Yeni standart ayrıca düşük ve yüksek frekanslı görev döngüleri arasında daha hızlı geçiş yapabiliyor. Bu, enerji verimliliğinin artmasına ve doğal olarak cihazın pil ömrünün uzamasına izin veriyor.

Samsung’dan ilginç karar: Galaxy S21 FE yeniden tanıtılacak!

Listeleme, Galaxy SmartTag 2’de önemli iyileştirmeler yaşanacağını söyleyen önceki sızıntılar ile uyumlu görünüyor. İkinci nesil SmartTag’in daha uzun bir kablosuz menzile sahip olması bekleniyor. Ayrıca hırsızlık veya kayıplara karşı daha iyi koruma için yeni güvenlik özellikleri eklenmesi muhtemel.

Samsung, SmartTag 2 ile pil ömrü endişelerini ele almış gibi görünüyor. Kullanıcılar daha büyük bir batarya kapasitesi bekleyebilir. Şu anda Galaxy SmartTag’ın standart kullanımlarda 300 güne kadar batarya dayanıklılığına sahip olduğunu biliyoruz.

Yeni nesil cihazın, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in de beklendiği Galaxy Unpacked 2023 kapsamında görücüye çıkması bekleniyor. İlk model 69 dolarlık bir fiyat etiketine sahipti, bu modelin de benzer seviyede olmasını bekliyoruz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz