Samsung Galaxy Watch 6 geliyor! Bir ilke imza atacak

0

Yeni nesil Samsung Galaxy Watch 6 serisi hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Dört modelle duyurulması beklenen Watch 6 ailesi, uzun bir aranın ardından tekrardan dönen çerçeve sahip Classic sürümüne yer verecek. Yeni sızıntılar ayrıca Watch 6 ailesinin batarya kapasitesini ortaya koydu.

Dört yeni Samsung Galaxy Watch 6’nın batarya kapasitesi sızdı

Samsung, Galaxy Watch 4 ile akıllı saat pazarında rekabetini artırdı. Galaxy Watch 5 ile üç model duyuran Samsung, artık dört sürüm üzerinde çalışıyor. Çin’deki düzenleyici raporlarına göre, Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic dört modelden oluşacak. Bunlar; Watch 6 için 40 mm, 44 mm ve Classic için 42 mm, 46 mm kadranlı modeller olacak.

Batarya tarafında gözle görülür değişiklik bulunuyor. Galaxy Watch 5 ile karşılaştırırsak, her modelde yaklaşık yüzde 5 civarında daha büyük bir pil yer alacak. Ancak Galaxy Watch 4’e kıyasla yüzde 20 gibi çok daha büyük bir yükseltme olduğunu belirtmek gerekiyor. Galaxy Watch 6 batarya kapasiteleri şu şekilde sıralanıyor:

  • Galaxy Watch 6 40mm: 300mAh
  • Galaxy Watch 6 Classic 42mm: 300mAh
  • Galaxy Watch 6 44mm: 425mAh
  • Galaxy Watch 6 Classic 46mm: 425mAh

Yeni modellerin arasında Watch 6 Pro’nun yer almadığını görüyoruz. Samsung’un bu modeli iptal edip etmediği şimdilik belirsiz, ancak 590mAh bataryalı Watch 5 Pro’ya göre pilde düşüş yaşandığını söylemek mümkün.

Pil ömrünün yanı sıra, Galaxy Watch 6 serisinde dikkat çeken başka yükseltmeler de bulunuyor. Örneğin, Samsung’un daha iyi performans ve enerji verimliliği sağlayabilecek bir 5nm yonga seti tercih edeceği söyleniyor. Saatin ayrıca daha gelişmiş bir kalp atışı ve sağlık takibi özelliklerine sahip olması bekleniyor.

YouTube video

Bir başka potansiyel iyileştirme ise saatin işletim sisteminde olacak. İki yıldır akıllı saatlerinde Tizen yerine WearOS’i tercih eden Samsung, henüz duyurulmamış WearOS 4‘ü kullanabilir. Bu, Watch 6 serisinin daha fazla uygulama ve özelliğe erişime sahip olacağı anlamına geliyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz