Samsung, ikonik tasarıma geri dönüyor! Galaxy Watch böyle görünecek

0

Samsung yeni Galaxy Watch modellerinde büyük bir tasarım değişikliği planlıyor olabilir. Yayınlanan yeni raporlara göre şirket, akıllı saat tasarımlarını daha kare şekilli hale getirmek istiyor. Bu da Apple Watch’a benzer olacağı anlamına geliyor.

Samsung Galaxy Watch 7 kare tasarımlı olacak

Samsung şu anda Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active serileri için dairesel saat tasarımını kullanıyor. Bunun tek istisnası şirketin ilk akıllı saat modelleri olan Samsung Gear, Gear 2 ve Gear Live’ın kare şeklinde ekranlara sahip olmasıydı.

Kare tasarımın benimsenmesi; Samsung’un pazar lideri Apple Watch ile daha iyi rekabet etmesine yardımcı olabilir. 2015’teki lansmanından bu yana Apple’ın tüm modelleri dikdörtgen/kare tasarıma sahip.

Snapdragon 8s Gen 2’li amiral gemisi katili! POCO F6 yolda

Söylentilere göre tasarım değişikliğinin bu yılın sonlarına doğru çıkması beklenen Galaxy Watch 7 ile geleceği söyleniyor. Ancak şirketin bundan sonraki yeni modellerinde kare tasarımın benimsemesi bekleniyor.

Konuya aşina olan kaynaklara göre Samsung, bu değişikliği çok ciddi şekilde düşünüyor. Onaylanması halinde Samsung’un akıllı saatleri, Fitbit gibi hala yuvarlak ekran kullanan rakiplerinden farklılaşmasını sağlayacak.

Kare tasarım, akıllı saat deneyimini iyileştirebilecek bazı ekran boyutu ve en boy oranı optimizasyonlarına da olanak sağlayabilir. Ancak Samsung’un kare şeklindeki ilk Galaxy saatini ne zaman piyasaya süreceği veya yeni ekran boyutlarından yararlanmak için kullanıcı arayüzünü nasıl değiştireceği belirsiz.

Sizce Samsung Galaxy Watch 7 modellinde dikdörtgen tasarım kullanır mı? Akıllı saat satın alırken saatin dikdörtgen ya da yuvarlak tasarımda olması sizce önemli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz