Samsung, Galaxy Watch6 Pro ile efsane özellik geri geliyor!

0

Samsung’un Galaxy Watch serisi, menüler ve arayüzler arasında gezinmek için fiziksel olarak dönen çerçeve tasarımına sahipti. Watch5 ve Watch5 Pro ise bunu yazılımsal olarak gerçekleştiren sanal bir dönen çerçeve ile değiştirdi. Ancak Samsung, Galaxy Watch6 Pro’da fiziksel çerçeveyi geri getirmek istiyor.

Samsung Galaxy Watch6 Pro dönen çerçeveye sahip olacak

Sızıntılarıyla ünlü olan Ice Universe’e göre Samsung Galaxy Watch6 Pro, mevcut modellere kıyasla daha büyük bir ekran veya daha kompakt bir gövdeye yer verecek. İddiaya göre ayrıca oldukça dar bir çerçeveye sahip olacak. Bu, Watch6 Pro için yeniden tasarlanmış bir çerçevenin yolda olduğunu gösteriyor.

Benzer bir raporun geçtiğimiz ay da çıktığını hatırlatalım. Güney Kore’den gelen sızıntılar, standart Watch6 ve Pro modelinin fiziksel çerçeveyle geleceğini iddia etti. Ancak yeni iddia sadece Pro’da olacağını söylüyor. Pro modeli ayrıca daha büyük bir pil kapasitesine sahip olacak.

Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D ön inceleme!

Samsung’un fiziksel olarak döndürülebilir çerçevesi, Watch5 serisinde olmamasıyla eleştirilerin odağındaydı. Dönen ekran, Galaxy Watch Active’in kullanım kolaylığı için gerekli görülüyor.

Samsung, Watch5 ailesiyle sanal arayüz kontrollerine daha fazla uyumluluk sağladı. Fakat dönen çerçeve gibi sevilen bir özellik hem fiziksel hem de dokunsal bir kullanıcı deneyimi yaşamak isteyenleri cezbetmeye devam ediyor.

YouTube video

Fiziksel çerçevenin geri dönmesi ve pil kapasitesinde artışa gidilmesi, Watch6 Pro modelini pazarda daha rekabetçi hale getirecek. Pazarda lider konumda olan Apple Watch’un tahtı sallanabilir. Galaxy Watch6 serisinin Ağustos ayında tanıtılacağı düşünülüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz