Samsung Galaxy Z Fold 5 ilk gerçek görüntüsü ortaya çıktı!

0

Galaxy Unpacked etkinliği yaklaşırken, Samsung Galaxy Z Fold 5 ilk gerçek görüntüleri ortaya çıktı. Akıllı telefonun yeni kamera ve menteşe tasarımını gözler önüne seren fotoğraflar, Samsung’un birkaç ufak değişiklik yaptığını doğruluyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 menteşesinde büyük değişiklik

Galaxy Z Fold 5, önceki modellerden farklı olarak, menteşe tasarımında kayda değer bir yükseltme alacak gibi duruyor. Sızdırılan görüntüler, ekranlar katlandığında herhangi bir boşluk olmadığını ve üst üste tamamen yapıştığını gösteriyor. Daha önce Pixel Fold ile bu menteşe tasarımını tercih eden Google, bunu yapmayı başaran ilk şirket olduğunu iddia etmişti.

Galaxy Z Fold 5 menteşesinin tam kapanması ayrıca ekrandaki iz miktarını da azaltabilir. Bu sayede ekranlar arasında daha yumuşak bir geçiş mümkün görünüyor.

Samsung’dan ilginç karar: Galaxy S21 FE yeniden tanıtılacak!

Galaxy Z Fold 5’in arka kamera modülü bir önceki modeldekine benzer üçlü kamera yapılandırmasını koruyor. Ancak Samsung, LED flaşı kamera sensörlerinin sağ tarafına taşmayı tercih edecek.

Daha önceki sızıntılar Galaxy Z Fold 5’in 50 Megapiksel ana, 12 Megapiksel ultra geniş ve 10 Megapiksel telefoto kameraya sahip olacağını ortaya koydu. Telefoto sensörün 3x optik zoom özelliği sunması ve büyük ekran ile kameracılık yeteneklerini geliştirmesi bekleniyor.

Galaxy Z Fold 5’in 6,2 inç 120Hz Super AMOLED dış ekrana ve 7,6 inç 120Hz Super AMOLED iç ekrana sahip olacağı söyleniyor. 12GB RAM ve 512GB’a kadar depolama sunacak cihaz, gücünü Snapdragon 8 Gen 2’den alacak. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin Temmuz ayında düzenlenecek Galaxy Unpacked 2023 etkinliğinde görücüye çıkmasını bekliyoruz.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz