Samsung, katlanabilir tablet geliştiriyor! İşte Galaxy Z Tab

0

Samsung, tablet dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Galaxy Z Fold ve Z Flip ile katlanabilir telefonlar çıkaran Koreli üretici, Galaxy Tab S9 serisiyle katlanabilir tablet duyurabilir. Galaxy Z Tab olacağı düşünülen yeni cihazın ön çizimleri ortaya çıktı. Ayrıca patent görselleri de nasıl bir tasarıma sahip olacağı hakkında fikir veriyor.

Samsung Galaxy Z Tab iki kez katlanabilecek

Galaxy Tab S9 ailesi bir süredir sızıntılar ile gündemde. Üç ana modelden oluşacağı düşünülen yeni serinin, katlanabilir cihazla genişleyebileceği iddia edildi. Ortaya çıkan sızıntılar, Galaxy Z Tab’ın da geliştirme aşamasına girdiğini gösteriyor. İddiaya göre tablet, sağdan ve soldan ikili katlanabilir ekrana sahip olacak.

Samsung tarafından birkaç yıl önce alınan bir patent, tablet tasarımının nasıl olacağını ortaya koyuyor. Koreli üreticinin patenti, tabletin öne veya arkaya katlanmasını sağlayan çift menteşeye sahip olacağını gösteriyor. Tabi Galaxy Z Tab’ın üçlü katlanabilir bir tasarıma sahip olup olmayacağı kesin değil.

Samsung’dan uygun fiyatlı tablet: Galaxy Tab S9 FE yolda!

Samsung, dört nesildir yeni Z Fold modellerini piyasaya sürüyor. Yatay olarak katlanabilir bu cihazlarda hep tek menteşe yer aldı. Bu nedenle tek menteşeli bir Galaxy Z Tab ihtimalini de dışlamamak lazım.

Daha önceki sızıntılar, Galaxy Tab S9 ailesinin beklenmedik iki modelini ortaya çıkarmıştı. SM-X516B ve SM-X616B olarak listelenen cihazların, daha uygun fiyatlı modeller olacağı düşünülüyor. Her iki cihaz da Exynos 1380 yonga setinden ve 6GB / 8GB RAM’den güç alıyor. Ayrıca Android 13 işletim sistemi ile kutudan çıkıyor.

YouTube video

Galaxy Tab S9 serisinin üç ana modeli olması bekleniyor: Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra. Ultra modeli hariç iki tabletin, Qualcomm’un gelişmiş performans ve verimlilik vaat eden Snapdragon 898 yonga setinden güç alacağı söylendi. Galaxy Z Tab’ın lansmanı, Samsung’a katlanabilir tablet pazarında avantaj sağlayabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz