Samsung’dan güncelleme uyarısı: Bu modeller hemen yüklemeli!

1

Samsung, onlarca büyük güvenlik açığını gideren Nisan 2023 güvenlik güncellemesini dağıtmaya başladı. Teknoloji devinin yeni paketi, Android’de dördü kritik ve 46’sı ise yüksek öncelikli olarak derecelendirilen toplam 55 açığı düzeltiyor. Güvenlik açıkları, Google’ın paylaştığı güncellemeye ek olarak, Exynos yongasını da etkilediği için bu modeller tarafından en kısa sürede yüklenmeli. Nisan güncellemesi alan Samsung Galaxy modelleri neler?

Samsung Nisan 2023 güvenlik güncellemesi alan modeller

Samsung ve Google, güvenlik sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmek için çabalıyor. İlk olarak Galaxy S23 serisi için dağıtıma çıkan Nisan güncellemesi, kısa süre önce Galaxy S22 ve Galaxy S20 ailesine de sunuldu. Güncelleme programında olan diğer cihazların yakında güvenlik paketini alması bekleniyor.

Geçen ay Google araştırmacıları, S22 de dahil olmak üzere bir dizi Galaxy modelinde büyük bir güvenlik açığı tespit etti. Bu açık, Exynos yonga setinden gücünü alan cihazları etkiliyordu. Araştırmacılar, düzeltme yayınlanana kadar Galaxy kullanıcılarının Wi-Fi aramasını devre dışı bırakmasını istedi. Nisan paketiyle birlikte bu sorunun çözüldüğünü belirtelim.

Samsung, eski A modeline One UI 5.1 verdi!

Google tarafından keşfedilen 18 güvenlik açığından dördünün oldukça tehlikeli olduğu belirtildi. İddiaya göre dört açık sayesinde saldırganlar, kullanıcıyla etkileşime girmeden telefonun uzaktan güvenliğini aşabiliyordu. Hackerlar, yalnızca kurbanın telefon numarasıyla cihazın güvenliğini ihlal edebiliyordu. Yeni güncellemeyle bu hata da giderildi.

Nisan 2023 güvenlik güncellemesinin sunulduğu Samsung modelleri şu şekilde:

  • Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra
  • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra
  • Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra 
  • Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra
  • Galaxy Z Flip 4 / Galaxy Z Fold 4
  • Galaxy A22 5G
  • Galaxy A52
  • Galaxy A53 
YouTube video

Güncelleme aynı zamanda genel hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmelerine de yer veriyor. Galaxy modellerinin bir süredir arayüzde ve performansta iyileştirme sağlayan One UI 5.1 güncellemesini almaya başladığını da hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz