“Keşke böyle olsa” dedirten Samsung One UI 6 konsepti!

2

Android 14 tabanlı Samsung One UI 6.0 güncellemesinin önümüzdeki aylarda görücüye çıkması bekleniyor. Yeni bir konsept çalışması ise bu bekleyişi daha heyecanlı hale getirdi. One UI’ı kişisel tercihlerine göre yeniden hayal eden konsept sahibi, kısa sürede sosyal medyada viral olmayı başardı.

Samsung’un One UI 6 tasarımı nasıl olacak?

One UI 6’nın konsept videosu, etkileyici 3D animasyonlarıyla dikkat çekiyor. Önemli yenilikler arasında opak kilit ekranı bildirimleri, Samsung simgelerinin yeniden düzenlenmesi, kilit ekranında yeni bir müzik çalar widget’ı yer alıyor.

Ayrıca Samsung’un kullanıcılara uygulamalar arasında hızlı geçiş yapmasına izin veren kısayollar simgesinde de birtakım animasyon değişiklikler yapıldı.

Samsung One UI 6 hangi telefonlar alacak?

Sergilenen değişikliklerden bazıları görsel olarak çarpıcı görünse de, bunların Samsung tarafından gerekli görülüp görülmediğini bilmiyoruz. Örneğin, konsept yaratıcısının Wi-Fi ve Bluetooth geçişlerini büyüttüğünü görüyoruz. Bu, konsept için güzel görünüyor olmasına rağmen pratikte aynı sonucu vermeyebilir.

Android 14 tabanlı OneUI 6.0’nın ilk olarak Galaxy S23 serisinde görülmesi bekleniyor. Galaxy S23 serisi için beta programının Temmuz ayının üçüncü haftasında başlayacağına dair bazı iddialar bulunuyor. Ancak yazılımın Samsung sunucularında görülmesi, Temmuz ayında duyuru yapılacağına işaret ediyor olabilir.

YouTube video

One UI 6 beta çıkış tarihi olarak Temmuz sonu ve Ağustos başını hedef gösterebiliriz. Bir önceki beta paketi 2022’nin Ağustos ayında görücüye çıkmıştı.

Yeni One UI ile çok daha kullanışlı bir arayüz bizleri bekliyor. Bazı sistem simgelerini değiştirmek isteyen Samsung, ayrıca kilit ekranına da el atacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz