GPU’suyla rakipsiz: Snapdragon 8 Gen 3 iki kat güçlü olacak!

0

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 için yeni bilgiler ortaya çıktı. GPU performansında rakipsiz olan Qualcomm, Snadragon 8 Gen 3 ile daha da ulaşılamaz bir noktaya varacak. Son sızıntılar, Gen 2’ye kıyasla yüzde 50 civarında performans artışı yaşanacağını ortaya koydu. Bu hem MediaTek hem de Apple’ın başını ağrıtabilir.

Snapdragon 8 Gen 3 ile GPU gücü iki kat artacak

Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2, Apple A16 Bionic’in CPU performansını yakalayamadı. Ancak GPU konusunda A16 Bionic’i geride bırakmayı başarmıştı. Yeni bir sızıntı, Qualcomm’un sınıfında lider GPU performansını iki katına çıkaracağını gösterdi. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü Adreno 740’tan çok daha güçlü bir GPU ile donatacak.

Muhtemelen Adreno 750 olarak adlandırılacak yeni GPU’nun, önceki nesle göre performansta yüzde 50 artış yaşatacağı bildirildi. Bu tür bir iyileştirme, Apple’ın A17 Bionic yonga setinin GPU performansında daha fazla zorlanacağı anlamına geliyor. Ancak Gen 3 hakkındaki sızıntılar, CPU performansı açısından hala A17 Bionic’in gerisinde kalacağını öne sürüyor.

Samsung Galaxy Tab kullanıcılarını sevindiren güncelleme!

Yeni yonga setinin Ekim sonu veya Kasım başında piyasaya çıkması bekleniyor. Muhtemelen ilk olarak Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Android tarafında rekabetçi ürünler sunan markalar tarafından kullanılacak. Ayrıca Qualcomm ile iş birliğini geliştiren Samsung, başta Galaxy S24 ailesi olmak üzere birçok modelinde bu yonga setini kullanacak.

Qualcomm’un GPU performansına odaklanması, mobil oyun dünyasındaki yükseliş ve daha yüksek kaliteli grafiklere yönelik artan talebi takip ediyor. Gen 3’ün piyasaya çıkmasına sadece birkaç ay kalmışken, özellikle oyun ve GPU’yu zorlayan diğer görevlerde nasıl bir performans gösterdiğini görmek ilginç olacak.

YouTube video

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz