Popüler kripto Solana, kendi telefonunu çıkarıyor! İşte tarih

0

En popüler altcoinlerden biri olan Solana, yeni Solana Mobile markasıyla akıllı telefon dünyasına giriyor. Web3 odaklı akıllı telefon Solana Mobile Saga 13 Nisan’da piyasaya sürecek. Akıllı telefon, “Android’in babası” olarak anılan Andy Rubin tarafından kurulan OSOM firmasıyla iş birliği içinde geliştirildi. Yaklaşık bir yıldır geliştirilmekte olan Saga, Android kurulu blockchain odaklı bir telefon olacak.

Solana Mobile Saga 13 Nisan’da duyurulacak

Solana ve OSOM iş birliğinde geliştirilen Saga, meraklılar için Web3 deneyimi vadediyor. Ancak OSOM, blockchain teknolojisiyle ilgilenmeyenlerin bu özellikleri kapatabileceğinin altını çizdi. Birkaç aydır aktif olarak ön sipariş alan Solana Mobile, telefonun 13 Nisan Perşembe günü resmi olarak görücüye çıkacağını söyledi.

Halihazırda Saga’yı satın almak isteyen müşteriler, stable coin USDC üzerinden 100 dolarlık bir depozito ödüyor. 13 Nisan’da telefon duyurulduğunda ise 900 dolarlık bir ödeme daha alınacak. Yani Solana Mobile Saga fiyatı 1000 dolara denk geliyor.

Daha önceki raporlar doğrultusunda Solana Saga’nın 12GB RAM ve 512GB depolama ile eşleştirildiğini biliyoruz. 6,67 inç OLED ekran ile gelecek telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1‘den alacak. Android 13 ile kutudan çıkacak telefon, hem Google Play Store’a hem de merkezi olmayan bir uygulama mağazasına (dApp Store) yer verecek.

Akıllı telefon ile kripto para, blockchain ve Web3 dünyasına ilişkin birçok özelliğe erişmek mümkün olacak. Kullanıcılar Saga üzerinden Solana dApps’e, mint NFT’lere erişebilecek ve blockchain oyunlarını test edebilecek. Kripto para şirketi, Solana Mobile Stack’i tamamen desteklediğinin altını çizdi.

YouTube video

Solana Mobile’a göre Saga, mobil dünyasında Web3 deneyimi için yeni bir ölçüt belirleyecek. Ayrıca kripto dünyasındaki bir sonraki bölümün kapısını aralayacak. 13 Nisan’daki resmi lansman sonrasında daha fazla bilginin mevcut olacağını belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz