Efsane Sonic oyunu yıllar sonra Android’e geliyor!

0

Nintendo ve Sega’nın sevilen karakterlerinden biri olan Sonic, yeni oyunuyla birlikte mobil dünyaya adım atmaya hazırlanıyor. Sonic the Hedgehog Android oyunu için geliştirmelerin başladığı iddia edildi.

Sonic the Hedgehog Android için geliştiriliyor

Twitter’da paylaşılan bilgilere göre, henüz duyurulmamış Sonic oyunu, Fall Guys’a benzer tarzda olacak. Nintendo’nun oynaması ücretsiz ve çok oyunculu bir deneyime odaklandığı ifade edildi.

Sonic the Hedgehog oyununun hem iOS hem de Android cihazlarda bu yılın yaz aylarında yayınlacağı dile getirildi. Ancak SEGA Hardlight’ın projeye dahil olmamasından dolayı, oyunun üçüncü taraf bir stüdyoda yapıldığına işaret ediyor.

Ilginizi Çekebilir – OxygenOS 14.0.0.300 sevilen OnePlus modeli için yayında!

Sega COO’su Shuji Utsumi, geçtiğimiz aylarda beş yeni proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Jet Set Radio, Crazy Taxi, Streets of Rage ve Golden Axe’in yeniden yapılacağı belirtildi.

Herhangi bir çıkış tarihi paylaşılmazken, oyunların en erken iki yıl içinde piyasaya sürülebileceğini söyledi. Yeniden yapımların, hem eski hem de yeni oyunculara hitap edecek şekilde geliştirileceği bildirildi.

Fall Guys benzeri bir Sonic yapımı, akıllı telefon ve tabletler için yeni bir akım başlatabilir. Ancak söylentiler ile sosyal medyada gündem yaratmayı başaran projenin gerçekten de bu yılın ilerleyen dönemlerinde meyve verip vermeyeceğini zaman gösterecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni Sonic oyunu nasıl olacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz