Sony’den oyuncular için yapay zekalı kulaklık: InZone Buds tanıtıldı

0

Sony, özellikle oyun oynamak için tasarlanan ilk kablosuz kulaklığı InZone Buds modelini piyasaya sürdü. Sony’nin oyunculara yönelik alt markası InZone ile sunulan yeni kulaklık, oyuncular için düşük gecikmeli ses deneyimi sunmayı amaçlıyor.

InZone Buds ile 12 saate varan kullanım

InZone Buds özellikle oyunculara hitap eden bir dizi yenilik içeriyor. Tek şarjla 12 saate varan pil ömrüyle, genellikle 6-8 saat dayanan diğer kablosuz oyun kulaklıklarından daha uzun oyun deneyimi sunuyor.

sony inzone buds ozellikleri fiyati2

InZone Buds’ta ses ve görüntü arasındaki gecikmeyi en aza indirmek de hedeflenmiş durumda. Buna göre Sony, gecikmenin 30 milisaniyenin altına düşürüldüğünü iddia ediyor. Ayrıca şirketin patentli yapay zeka gürültü engelleme özelliği, kullanıcıların yalnızca oyuna odaklanabilmesi için arka plan seslerini engelliyor.

İlginizi Çekebilir – Dev kameralara kafa tutuyor: Sony Xperia 5 V çıktı! İşte fiyatı

InZone Buds’ın en önemli odak noktalarından biri 360 derece uzamsal ses desteği oldu. Sony’nin “Ses Alanı Optimizasyonu” ve “Ses Tonu Kişiselleştirme” teknolojileri, sesi analiz ederek her kullanıcı için kişiselleştirilmiş bir profil oluşturuyor.

InZone Buds PS5, PC veya Android cihazlar ile kullanılıabiliyor. USB-C dongle veya Bluetooth desteğine sahip olan kablosuz kulaklık, “Dynamic Driver X” ses mimarisiyle farklı ortam modlarını destekliyor.

YouTube video

Ayrıca PlayStation 5 ile doğrudan entegrasyon sayesinde pil, bağlantı ve ses durumu doğrudan konsol üzerinden görülebiliyor. 199,99 dolar (5500 TL) fiyatıyla raflardaki yerini alacak InZone Buds’ın ülkemize gelip gelmeyeceği belirsiz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz