Sony geri mi dönüyor? “Uygun fiyatlı” katlanabilir telefon yolda!

0

Akıllı telefon dünyasında sadece üst seviye modeller duyuran Sony, yeni bir katlanabilir telefon iddiasıyla gündeme geldi. Japon şirketin, nispeten küçük bir dikey olarak katlanabilir cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor. İddialar, Compact serisini katlanabilir olarak yeniden canlandıracağını öne sürüyor.

Sony, dikey katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

Küçük boyutlu ekranlarıyla bilinen Sony Compact serisi 2018’den bu yana yeni bir model görmedi. Ancak Japonya merkezli üretici, mobil pazarda bir kez daha büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor.

Japonya’dan gelen son bilgiler, Sony’nin dikey olarak katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Samsung Galaxy Z Flip 4′e benzeyecek bu model, dış kısmında harici bir ekrana yer vermeyecek. Bu, Sony’nin kompakt tasarım çizgisini takip edecek.

Sony Xperia 10 V tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Öte yandan bazı teknoloji araştırmacıları ise Sony’nin katlanabilir telefonunun Xperia Fold olarak adlandırılacağını ve üst seviyeye hitap edeceğini söylüyor. Mobil oyunların popülaritesi göz önüne alındığında, Sony’nin oyun endüstrisindeki uzmanlığını bu cihaza yansıtması bekleniyor.

Çıkış tarihi veya cihazın teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak katlanabilir ekran ve oyun odaklı kompakt tasarım, akıllı telefon dünyasında yeni bir çağ başlatabilir.

YouTube video

Dikey katlanabilir telefon pazarını araştıran tek şirket Sony değil. Google Urün Müdürü, dikey olarak katlanabilir bir Pixel Flip fikrine açık olduklarını söyledi. George Hwang, dikey menteşeli bir modeli “ilgi çekici” bulduklarını bildirdi. Ancak şu anda Pixel Fold serisini daha iyi hale getirmekle ilgilendiklerinin altını çizdi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz