Sony’den iki modele birden Android 14 müjdesi!

0

Sony, kameralarıyla ön plana çıkan iki modeline Android 14 güncellemesi vereceğini açıkladı. Bu kapsamda Xperia 1 ve Xperia 5 V modellerinin Android 14 ile yükseltileceği açıklandı. Peki yeni güncelleme akıllı telefonlara ne getirecek?

Xperia 1 ve Xperia 5 V Android 14 aldı

Sony, en yeni Android güncellemesini Xperia 1 V ve Xperia 5 V akıllı telefonlarına sunmaya başladı. Yeni yazılım sürümü cihazlara optimizasyon ve bazı yeni özellikler getiriyor.

Xperia 1 5 V android 14

Güncelleme, Xperia 1 V’nin Fotoğraf uygulamasında 4K 120 FPS ve Full HD 120 FPS video kayıt modlarını desteklemesine olanak tanıyor. Artık her iki telefon da 4K veya 1080p çözünürlükte yayın yaparken kamera sesini harici bir ekrana gönderebiliyor.

Samsung, bütçe dostu iki Galaxy için tarih verdi! İşte özellikleri

Yeni bir flaşla bildirim işlevi de eklendi. Bir bildirim geldiğinde, kullanıcıyı uyarmak için telefonun kamera flaşı veya ekranı kısa süreliğine yanıp sönecek. Kullanıcılar, uygulamalara hızlı erişim için kilit ekranında dört kısayola kadar özelleştirme yapabilecek.

Duvar kağıdı ve tema seçenekleri, sistem renk stilleri ise monokrom modla genişletildi. Otomatik başlatma yönetimi, kullanıcılara arka planda hangi uygulamaların çalışabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlayacak. Güç tasarrufu modu da artık daha optimize çalışacak.

Ek değişiklikler arasında daha kolay dosya aktarımı için USB bağlantısında PTP modu yer alıyor. Kamera uygulamasında erişilebilirlik iyileştirmeleri de öne çıkıyor. Xperia 1 V ve Xperia 5 V’ye yönelik bu güncelleme yenilenmiş bir Android deneyimi sunuyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz