Küçük ekranlı amiral gemisi: Sony Xperia 5 V ortaya çıktı!

0

Sony’nin yakın zamanda bir amiral gemisi modeli daha görücüye çıkarmaya hazırlandığı bildiriliyor. Sony Xperia 5 V olarak adlandırılacak cihaz, geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Xperia 5 IV’nin devamı niteliğinde olacak. Cihazın kamera kurulumu ve tasarımı, bir reklam videosuyla sızdırıldı.

Sony Xperia 5 V çift kamera ve kompakt tasarımla geliyor

Reddit’te yayınlanan yeni video, Xperia 5 V’nin arka tarafında ikili kamera kurulumuna sahip olacağını gösterdi. Bu modülde bir ana ve bir de ultra geniş açılı lensin yer alması bekleniyor. Bu, Xperia 5 IV modelindeki üçlü kamera kurulumuna kıyasla küçülmeye gidileceğini gösteriyor. Kameralardan birinde Zeiss markası görülüyor. Bu da Sony’nin düşük ışıklı fotoğraflara daha fazla önem göstereceği anlamına geliyor.

sony xperia 5 v videosu2

Videoda ayrıca yeni modelin sade tasarımı da öne çıkıyor. Xperia 1 IV ile benzer bir ekrana yer verecek cihaz, 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak. Ayrıca reklam videosunda siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri yer alıyor.

Sony Xperia 1 V tanıtıldı! İşte özellikleri

Henüz fiyatlandırma detayları bilinmiyor olsa da, çift kamera kurulumu, Xperia 5 V’nin 999 dolara sunulan Xperia 5 IV’ten daha ucuz olacağını gösteriyor. Bu, Sony’nin kompakt Xperia 5 modelini daha üst düzey Xperia 1 ailesiyle uyumlu hale getirebilir. Geçtiğimiz ay tanıtılan Xperia 1 V modeli 1100 dolardan alıcı buluyordu. 

Xperia 5 V için söylenen özellikler arasında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16GB’a kadar RAM ve 33W hızlı şarj desteği yer alıyor. Sony geçen yıla benzer bir lansman çizelgesi izlerse, Xperia 5 V’in Eylül ayında duyurulmasını bekleyebiliriz.

YouTube video

Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz