Küçük ekranlı amiral gemisi: Sony Xperia 5 V ortaya çıktı!

0

Sony’nin yakın zamanda bir amiral gemisi modeli daha görücüye çıkarmaya hazırlandığı bildiriliyor. Sony Xperia 5 V olarak adlandırılacak cihaz, geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Xperia 5 IV’nin devamı niteliğinde olacak. Cihazın kamera kurulumu ve tasarımı, bir reklam videosuyla sızdırıldı.

Sony Xperia 5 V çift kamera ve kompakt tasarımla geliyor

Reddit’te yayınlanan yeni video, Xperia 5 V’nin arka tarafında ikili kamera kurulumuna sahip olacağını gösterdi. Bu modülde bir ana ve bir de ultra geniş açılı lensin yer alması bekleniyor. Bu, Xperia 5 IV modelindeki üçlü kamera kurulumuna kıyasla küçülmeye gidileceğini gösteriyor. Kameralardan birinde Zeiss markası görülüyor. Bu da Sony’nin düşük ışıklı fotoğraflara daha fazla önem göstereceği anlamına geliyor.

Videoda ayrıca yeni modelin sade tasarımı da öne çıkıyor. Xperia 1 IV ile benzer bir ekrana yer verecek cihaz, 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak. Ayrıca reklam videosunda siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri yer alıyor.

Sony Xperia 1 V tanıtıldı! İşte özellikleri

Henüz fiyatlandırma detayları bilinmiyor olsa da, çift kamera kurulumu, Xperia 5 V’nin 999 dolara sunulan Xperia 5 IV’ten daha ucuz olacağını gösteriyor. Bu, Sony’nin kompakt Xperia 5 modelini daha üst düzey Xperia 1 ailesiyle uyumlu hale getirebilir. Geçtiğimiz ay tanıtılan Xperia 1 V modeli 1100 dolardan alıcı buluyordu. 

Xperia 5 V için söylenen özellikler arasında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, 16GB’a kadar RAM ve 33W hızlı şarj desteği yer alıyor. Sony geçen yıla benzer bir lansman çizelgesi izlerse, Xperia 5 V’in Eylül ayında duyurulmasını bekleyebiliriz.

YouTube video

Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz