Rakipleri endişeli! Tecno’nun üçüncü çeyrekte ne kadar gelir ettiği belli oldu

0

Son yıllarda attığı adımlar ile akıllı telefon pazarında önemli bir konuma yükselmeyi başaran Tecno, bu pazardaki payını artırabilmek için ürün yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. Tabii bu şirketin gelirlerini ve kâr oranını da doğrudan etkiliyor. Peki marka son dönemlerde ne kadar başarılı oldu? Tecno’nun 2023’ün üçüncü çeyreğine ilişkin finansal raporu yayınlandı. İşte ayrıntılar…

Tecno gelirleri yüzde 39 arttı!

Araştırma şirketi Counterpoint tarafından yayınlanan mali rapora göre Tecno’nun gelirleri, bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 39 oranında artarak 17,99 milyar Çin yuanına ulaştı. Net kâr artışı ise yüzde devasa bir seviye olan yüzde 190 oranında artarak 1,34 milyar Çin yuanına yükseldi.

Tecno gelirleri yüzde 39 arttı!

Öte taraftan şirket, daha yüksek özelliklere sahip akıllı telefonlar tanıtarak brüt kâr marjını yüzde 25,2 seviyesinde artırmayı başardı. Peki Tecno pozitif yönlü bu istatistiklere göre satışlarını da artırdı mı? Evet. Şirket, telefon teslimatlarını yüzde 62 oranında yükseltti.

İlginizi Çekebilir – Galaxy Z Fold 5 rakibi Vivo X Fold 3 Pro için ilk bilgiler geldi!

Küresel pazar payını yüzde 4 seviyesine çıkaran Tecno, akıllı telefon markaları arasında dokuzuncu sıraya adını yazdırdı. Şirket, 3 yıl içerisinde pazar payını 3 katına çıkardı. Firmanın önümüzdeki yıllarda daha da büyümesi bekleniyor.

Tecno gelirleri yüzde 39 arttı!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Tecno markasını nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz