Sonunda gerçek oldu: Tecno, yuvarlanabilir telefonunu tanıttı!

0

Akıllı telefon dünyasında birçok katlanabilir model gördük. Hatta Samsung gibi bazı markalar düzenli olarak katlanabilir cihazlar sunmaya başladı. Ekran dünyasının bir sonraki inovasyonu olarak görülen yuvarlanabilir cihazlar ise konseptin ötesine geçemedi. Son olarak Tecno, Phantom Ultimate adında ekranı uzayan modelini tanıttı.

Tecno Phantom Ultimate ile ekranı uzatabileceksiniz

Tecno, konsept cihazı olan yuvarlanabilir ekranlı Phantom Ultimate’i tanıttı. Akıllı telefon, bir düğmeye basarak saniyeler içerisinde ekranını uzatıyor. Bu uzama sonrasında ise ekran 6,55 inçten 7,11 inçe genişliyor.

Tecno’nun açıklamasına göre Phantom Ultimate, dışa doğru açılan bir panele sahip. Bir motor sistemiyle çalışan bu panel, tek tuşla aktif edilebiliyor. Daha da önemlisi, ekran içe katlandığında kalınlığı artırmıyor ve cihazın arka tarafında Always-On Display için kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir – Tecno Pova 5 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Tecno, yuvarlanabilir ekranın AMOLED olduğunu ve 2296 x 1596 piksel çözünürlük ile 388 PPI piksel yoğunluğuna sahip olduğunu ifade etti. 100 DCI-P3 renk gamı kapsamına yer veriyor ve akıcı animasyonlar için LTPO teknolojisini barındırıyor.

Tecno, 9,93 mm kalınlığındaki Phantom Ultimate’in tek elde rahatça tutulabileceğini söylüyor. Genişleyen bölüm koruyucu cama sahip ve katlandığında rahat tutulabilmesi için kasası dokulu bir malzemeye yer veriyor.

YouTube video

Phantom Ultimate dikkat çekiyor olsa da Tecno, akıllı telefon konseptinin satışa sunulup sunulmayacağını belirtmedi. Seri üretim öncesinde bazı sorunlar yaşayabileceğini unutmamak lazım.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz