Bir teknoloji devi daha yapay zekalı telefon üretiyor!

0

Tecno, cihazlarının yapay zeka yeteneklerini önemli ölçüde geliştirmek için iddialı planlar ortaya koydu. Kısa süre önce düzenlenen bir etkinlikte şirket, MediaTek ve Google ile çalışarak, telefonlarına üretken yapay zeka getireceğini açıkladı.

Tecno, yapay zekalı akıllı telefon için Google ve MediaTek’le anlaştı

Tecno’nun cihazları MediaTek yonga setilerini kullanıyor. Bu kapsamda Dimensity 9300 ve 8300 yonga setleri, Google’ın Gemini Nano AI modeline entegre edilecek. Bu, Tecno telefonlarının ilk kez üretken yapay zekaya erişim sağlayacağı anlamına geliyor.

Tecno, bu yapay zeka işlevlerini Android arayüzü HiOS’e optimize edecek. Bu kapsamda MediaTek ve Google ile birlikte çalışacak. Şirket yapay zeka planı; Duet AI, Gemini ve Gmail AI gibi Google araçlarını entegre etmeyi içeriyor. Şirketin tescilli dijital asistanı Ella, Gemini Nano aracılığıyla yükseltilecek. Ella, Tecno cihazlarında Google Asistan ile rekabet etmeyi hedefliyor.

Samsung’dan Exynos sürprizi! Galaxy S24 FE özellikleri sızdı

Fotoğrafçılık tarafında ise gelişmiş görüntü işleme ve düzenleme için yapay zeka kullanacak. Şirketin yapay zekası, farklı cilt tonlarını barındıracak ve “yapay zeka silgi” gibi araçlar sunacak. İletişim de yapay zeka destekli gerçek zamanlı çeviri, otomatik video altyazıları, açıklamalardan sentetik görüntü oluşturma ile geliştirilecek.

Tecno, MediaTek ve Google’ın üretken yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak akıllı telefonlarının akıllı yeteneklerini önemli ölçüde yükseltmek istiyor. Bu planlar, Tecno’yu mobil yapay zeka alanında önemli bir noktaya koyacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz