Telefon almak daha kolay!

0

Bugün yayınlanan ve sizlerle paylaştığımız yeni BDDK uygulaması ile 12 bin TL’ye kadar olan akıllı telefonlara 12 ay taksit imkanı geldi. Peki hangi telefonlar bu uygunluğa sahip? Cevabı videomuzda.

Telefon almak daha kolay!

YouTube video

12 taksitle alınabilecek telefonlara ulaşmak için buraya tıklayın

Akıllı telefonlar birçok faktöre bağlı olarak ülkemizde yüksek fiyata satılıyor ve her geçen gün de bu artış devam ediyor. İnsanların daha kolay ve maddi açıdan daha rahat bir şekilde akıllı telefon almasına olanak sağlamak amacıyla BDDK yeni taksit düzenlemesini açıkladı.

Buna göre 12 bin lira ve altındaki telefonlarda tüketici kredisi vade sınırı 12 ay oldu. 12 bin lira üzerindeki telefonlarda ise tüketici kredisi vade sınırı 3 ay olarak belirlendi.

Yenilenmiş telefonlar da bu şarta uygun hale geldi. “Yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartlarında taksitlendirme süresi herhangi bir tutar sınırı olmaksızın 12 ay olarak belirlendi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz