Twitter’ın en efsane özelliği Threads’e geliyor!

0

Meta’nın sahibi olduğu yazı tabanlı sosyal medya uygulaması Threads, yeni özellikler almaya devam ediyor. Bu kapsamda kullanıcıların platformdaki son konuları takip etmesi için yeni bir “Trend Konular” özelliğini devreye aldı. Bu, Twitter’daki “Trend Topics” hizmetine benzer olacak.

Threads, Trend Konular desteği alıyor

Threads CEO’su Adam Mosseri yaptığı son açıklamada, trend olan konuların artık uygulamanın arama bölümünde görüneceğini açıkladı. Arama çubuğunun altında, en çok etkileşim alan beş hashtag ve konunun listesi yer alacak.

threads trend

Trend olan bir konuya dokunmak, bu hashtag ile etiketlenmiş en popüler gönderilerin yer aldığı bir sayfaya yönlendirecek. Bu da Twitter gibi diğer sosyal platformlarından alışık olduğumuz şekilde çalışacak.

12 GB RAM’li ve bütçe dostu realme 12X tanıtıldı! İşte özellikleri

Bu sayede Threads kullanıcıları önemli olayları, popüler kültürü veya diğer akımlar ile ilgili olarak insanların neler paylaştığını ve neler hakkında konuştuğunu keşfedebilecek.

Ancak Threads’teki trend konular, diğer uygulamalarda olduğu gibi gerçek zamanlı olarak yenilenmeyecek. Yine de bu özellik, kullanıcılara ne tür gönderi ve konuşmaların popüler olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Belirli hashtag’leri aramak zorunda kalmadan siyaset, film ve spor gibi konularda gönderilere göz atabileceksiniz.

Trend konuların eklenmesi ayrıca Threads’in sadece bir mesajlaşma platformu değil, daha genel bir sosyal medya platformu olma hedefini gösteriyor. Bu özellik, kullanıcıların viral hale gelen konular hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz