Üç popüler Redmi ve Poco modeli MIUI 14 güncellemesi alıyor!

0

Xiaomi, popüler orta sınıf akıllı telefonlarına MIUI 14 güncellemesi vermeye devam ediyor. Son dağıtım kapsamında Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro ve POCO X3 için Android 12 tabanlı MIUI 14 güncellemesinin yolda olduğu ortaya çıktı. Peki bu telefonları kullanan kişiler yeni güncellemeyi nasıl yükleyecek?

Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, POCO X3 için MIUI 14 nasıl yüklenir?

Üç popüler cihaz için Android 13 güncellemesi Avrupa’daki kullanıcılar için dağıtıma çıktı. Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, POCO X3 Snapdragon SM7125 tabanlı aynı yonga setini paylaştığı için MIUI 14 güncellemesini de aynı zamanda alıyor.

YouTube video

Xiaomi yeni arayüzünü üç cihaz için sunmuş olsa da, Android sürümünü yükseltmeyecek. Yani MIUI 14 alan modeller aynı zamanda Android 13’e de yükseltiliyordu. Son paketin Android 12 tabanlı olduğu belirtildi. Ancak Redmi Note 9S, Note 9 Pro ve POCO X3’ün güncelleme desteğinde olduğunu düşünürsek, yakında sürpriz bir yükseltme sunuluabilir.

Xiaomi, 2 yaşındaki Redmi modeline MIUI 14 verdi!

Xiaomi’nin resmi sunucusu aracılığıyla paylaşılan verilere göre dahili MIUI yapıları V14.0.4.0.SJWEUXM, V14.0.4.0.SJZEUXM ve V14.0.4.0.SJGEUXM olacak. Android 12 tabanlı MIUI 14 güncellemelerinin üç cihaz için önümüzdeki haftalarda yayınlanması bekleniyor.

Ancak MIUI 14 sürümlerinde herhangi bir hata bulunursa çıkış tarihi değişebilir. Güncellemeler önce Mi/POCO Pilot kullanıcılarına sunulacak. Avrupa’daki kullanıcılara dağıtıldığı için, ülkemize de gelmesi mümkün.

MIUI 14 neler sunuyor?

Xiaomi’nin yaptığı etkinlik ile birlikte yeni arayüzün önemli detaylarına hakimiz. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldırılamayan temel uygulamaların bir çoğunu silebileceksiniz.

YouTube video

Şirketin bir diğer iddiası ise sistem performansının ciddi oranda geliştiği yönünde. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 oranında arttırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde ise yüzde 16’lık bir iyileştirme mevcut. Her ne kadar sistem performansı yükseltilmiş olsa da Xiaomi’nin verileri MIUI 14’ün bir önceki sürümden yüzde 23 oranla daha az alan kapladığını gösteriyor.

MIUI 14 ile birlikte yeni “süper simgeler” adı verilen bir özellik daha sunuluyor. Ana ekrana farklı semboller ekleyebilmenize olana sağlayan bu özellik ile birlikte, daha canlı bir tema oluşturmak mümküne hale geliyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz