Xiaomi telefonlarda uydu iletişim dönemi başlıyor!

0

Xiaomi’nin Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alan amiral gemisi modellerine uydu bağlantısı getirmek istediği ortaya çıktı. Çin’den gelen yeni raporlar, katlanabilir Xiaomi Mix Fold 4 ve 14 Ultra’nın uydu bağlantısı destekleyen ilk modeller olacağını söylüyor.

Xiaomi Mix Fold 4, 14 Ultra ve 15 serisinde uydu bağlantısı olacak

Çinli şirket, çift yönlü uydu iletişiminde önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. İlk olarak Mix Fold 4 ve 14 Ultra için sunulacak bu destek, ardından Xiaomi 15 serisine de genişleyecek. 15 serisinin Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini kullanacağını hatırlatalım.

Uydu bağlantısı, kullanıcıların hücresel ağ kapsamında olmayan bölgelerde bile mesaj göndermelerine olanak tanıyor. Bu da Dünya yörüngesindeki iletişim uydularına bağlanarak mümkün oluyor.

İlginizi Çekebilir – Uygun fiyatlı Realme 12 Plus’ın özellikleri belli oldu!

Xiaomi’nin aslında ilk testleri 14 Pro ile yaptığı ifade edildi. Ancak cihazın uydu bağlantısında başarısız olmasının ardından, lansman öncesinde bu testler durduruldu. Başarılı lansmanın ardından 14 Pro için uydu bağlantısı testlerinin yeniden başladığı bildirildi. Snapdragon 8 Gen 4 destekli Xiaomi 15 Pro da bu testlere katıldı.

Huawei ve Apple gibi rakip markaların amiral gemisi cihazlarında uydu bağlantısı desteği sunduğunu belirtmek gerekiyor. Huawei, Mate 60 serisinde çift yönlü uydu iletişimi sunarak kullanıcıların sesli/görüntülü arama yapmasına da olanak tanıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz