Üretken yapay zeka, Android kameralarına geliyor!

0

Vivo, akıllı telefon kamera yarışında hızlanmak için yeni görüntüleme çipini duyurdu. Vivo V3 olarak adlandırılan yeni çip, Android dünyasına iPhone’un Sinematik modunu getirecek. Yapay zeka desteği sayesinde portre fotoğraflarında arka planı algılayabilecek, ayrıca daha hızlı görüntü işleyebilecek.

Vivo V3 görüntüleme çipiyle sunulan kamera özellikleri

Vivo, Çin’de gerçekleştirdiği bir etkinlik kapsamında akıllı telefonların kameralarına yönelik birkaç yeni özelliğini tanıttı. Bu geliştirmeler, Vivo’nun daha hızlı görüntü işleme sağlayan yeni V3 görüntüleme çipi tarafından sağlanacak.

Dikkat çeken yeniliklerin başında 4K çözünürlük için portre video modu yer alıyor. Bu, iPhone’un Sinematik moduna benzer bir deneyim sağlayacak. Şirketin açıklamasına göre V3 çipi, otomatik odak algılama ve odağı otomatik değiştirme imkanı sunuyor. Kullanıcılar çekimden sonra odağı da düzenleyebilecek.

Vivo’nun yeni akıllı telefonu ortaya çıktı

Bir diğer yenilik ise portre moduna yapay zeka desteği eklenmesi oldu. Üretken yapay zeka sayesinde portre fotoğraflarında arka plan mevsimini, aydınlatmasını ve saç tarzı gibi detayları değiştirmek mümkün olacak.

Şirket ayrıca lens teknolojisinde Zeiss ile çalışacak. Lensin ışık yansımasını yüzde 50 oranında azaltarak ters ışıkta bile oldukça kaliteli fotoğraflar çekmek mümkün olacak.

Vivo V3 görüntüleme çipinin özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

  • 4K Portre Video Modu
  • Üretken Portre Modu
  • Vario-Apo-Sonnar telefoto lens
  • Işık yansımasını ve parlamayı azaltan gelişmiş lens
  • Vivo Texture renk desteği
vivo kamera

Vivo hangi modellerin yeni çipiyle piyasaya sürüleceğini açıklamadı. Ancak ilk iddialar Vivo X100 serisinde sunulacağını gösterir nitelikte. Bazı özelliklerin ise yazılım güncellemeleri yoluyla X80 serisi, X90, X Flip ve X Fold 2’ye verilmesi bekleniyor.

Peki sizler Vivo kamera yenilikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz