Kamerasıyla rakipsiz Vivo X100 Pro Plus geliyor!

0

Vivo, iddialı modellere sahip olan X serisine bir yeni cihaz daha eklemeye hazırlanıyor. Amiral gemisi olarak geliştirilen Vivo X100 Pro Plus 5G, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek. Çin’den gelen son sızıntılar ise akıllı telefonun kamera özelliklerini ortaya çıkardı. İşte düşük ışık ve yapay zeka özellikleriyle ön plana çıkan yeni X100 Pro Plus.

Vivo X100 Pro Plus kamerası nasıl olacak?

Çinli üretici, X100 Pro Plus’ın lansmanıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz paylaşmadı. Ancak Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo’da X100 Pro Plus kamerası hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sızıntılara göre X100 Pro Plus 5G, yeni bir V3 Görüntü Sinyali İşlemcisi (ISP) ile donatılacak. Bu, X90 serisinde bulunan ve “hızlı işleme ve iyileştirilmiş düşük ışık fotoğrafçılığı” sunduğu söylenen V2 ISP’ye göre dikkat çeken bir yükseltme olacak. Yani, yeni ISP ile çok daha kaliteli gece fotoğrafları çekmek mümkün olacak.

Türkiye’de çok satar: İşte Vivo’nun yeni modeli!

Ayrıca X100 Pro Plus 5G’nin, ana kamerada değişken diyafram kullanacağı söyleniyor. İddiaya göre kullanıcılar, diyaframı f/1.5 ve f/2 arasında ayarlamasına olanak tanıyan bir destek alacak. Değişken diyafram teknolojisi, düşük ışık koşullarında iyi pozlanmış fotoğraf çekmek isteyenlere hitap edecek.

Arka taraftaki kamera modülünün, daha geniş ve daha net çekimler yapabilen, ultra geniş bir merceğe sahip olacağı da söyleniyor. Ek olarak X100 Pro Plus 5G’nin, portre modu çekimlerinde yapay zekayı kullanacak bir “bulut portre platformu” özelliğine yer vereceği iddia edildi. Bu, portre fotoğraflarının yapay zeka ile daha kaliteli hale geleceğini gösteriyor.

Son olarak, akıllı telefonda makro çekim özelliklerine sahip bir periskop telefoto lense sahip olacağı bildirildi. Kameralar ile ilgili detaylar kapsamlı olsa da, sensörler hakkında henüz bilgi paylaşılmadığını belirtmek gerekiyor.

YouTube video

X100 Pro Plus’ın lansmanının bu yılın sonuna doğru yapılacağını düşünüyoruz. Bu nedenle sızdırılan kamera özellikleri değişebilir veya resmi sürümden farklı olabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz