Wear OS 5 önizlemesi çıktı! İşte tüm yenilikler

0

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği yazılım olan Wear OS 5’in önizlemesi çıktı. Google, Wear OS 5’i bu yılın sonuna kadar piyasaya sürecek. Önceki sürüme verilen geri dönüşleri dikkate alan Google’ın yeni ürünündeki özellikler haberimizde.

Google I/O etkinliğinde duyurduğu Wear OS 5’in geliştiriciler tarafından kullanılmasını hedefliyor. Ana sürümden önce bir beta sürümün gelip gelmeyeceği şimdilik belirsiz. Üründe pil ömrünün uzatılması en çok öne çıkan başlık.

wear os 5 saat yüzü

Bu sürümde, giyilebilir cihazlar için ilk kez Android 14 kullanılacak. Wear OS 5’in yıl sonuna kadar piyasaya çıkacak. Bir önceki sürüm olan Wear OS 4’e göre daha modern bir kullanıcı arayüzü, gelişmiş performans, yeni sağlık ve fitness özellikleri ve güvenlik iyileştirmeleri gibi birçok yenilik sunacak.

Saat yüzleri Wear OS 4 ile tanıtılmış ve kullanıcılardan tam puan almıştı. Wear OS 5 ile birlikte saat yüzleri geliştiricilerin daha kolay tasarımlar üretebileceği yeni bir versiyona sahip olacak. Ayrıca geliştiriciler artık yeni saat yüzlerine hava durumu verilerini de ekleyebilecek.

wear os 5 saat yüzü, geliştirici kod penceresi

2025’in başından itibaren, Google Play’de yayınlanan tüm yeni saat yüzlerinin yeni Saat Yüzü Biçimini kullanması gerekecek. Eski saat yüzleri ise yeni sürüme geçmeden de güncellemeleri alabilecek.

Wear OS 4 sürümü geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü. Kullanıcılar en çok pil ömrünün yetersizliği, performansta yaşanan yavaşlamalardan şikayet etmiş. Ayrıca bağlantıda yaşanan sorunlardan ve bazı popüler uygulamaların desteklenmemesinden dolayı eleştirmişti.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz