WhatsApp’a yeni bir mesaj gönderme seçeneği geliyor!

0

WhatsApp, mesajlaşma deneyimini artırmak adına yeni mesaj formatları deniyor. Uygulamanın Android için beta sürümünde tespit edilen özellikler arasında yeni metin biçimlendirme seçenekleri bulunuyor.

WhatsApp yakında yeni mesaj formatları alabilir

WhatsApp ilk olarak 2016 yılında kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı metin formatlarını devreye almıştı. Temel metin biçimlendirme araçları sayesinde hem sohbetleşmek hem de gruplarda duyurular yapmak daha kolay hale gelmişti. Şimdi platform, kullanıcılara konuşmada daha fazla kontrol verecek ek biçimlendirme seçeneklerini deniyor.

WhatsApp’ın Android için 2.24.2.9 beta sürümünde bulunan yeni seçenekler arasında blok alıntı, maddeli ve numaraları listeler bulunuyor. Bu metin formatları özellikle Kanal ve Topluluk gibi kalabalık gruplarda duyuru yapmayı kolaylaştırabilir.

İlginizi Çekebilir – Uydu bağlantılı Huawei Nova 12 Ultra satışa çıkıyor!

Sosyal medyada paylaşılan ekran görüntüleri, beta uygulama sürümlerinde yeni metin formatlarının nasıl olacağını gözler önüne serdi. Bu biçimlendirmeler, uzun mesajların kolayca anlaşılmasını sağlayacak.

  • Blok alıntılar: Kullanıcılar, başına ‘>’ ekleyerek bir mesajdaki bir metin seçimini vurgulayabilecek. Bu, metnin o kısmının alıntı olacağı anlamına geliyor.
  • Madde İşaretli Listeler: Satırları ‘-‘ veya ‘*’ ile başlatarak maddeli liste oluşturmak mümkün olacak.
  • Numaralı Liste: Benzer şekilde, satırlar sayı ve noktalarla başladığında numaralı liste oluşturulacak.

Yeni biçimlendirme araçlarının tüm WhatsApp kullanıcılarına ne zaman sunulacağı henüz belli değil. Şu anda yalnızca Android’de beta programına katılanlara açılmış durumda. Ancak tamamen test edildikten sonra, önümüzdeki haftalarda kararlı sürüm için de sunulabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? YouTube sizde de kasıyor mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz