WhatsApp hesaplarında önemli değişiklik! Artık mavi olacak

0

WhatsApp, Meta’nın diğer uygulamalarıyla daha fazla entegrasyon sağlayabilmek adına tasarımda bazı değişikliklere gidiyor. Buna göre WhatsApp doğrulanmış hesap rozetinde farklılıklar yaşanacak. Android için son beta sürümünde, doğrulanmış işletme ve kanal hesapların önceki yeşil yerine mavi onay işaretine sahip olduğu görüldü.

WhatsApp doğrulanmış onay işareti yeşilden maviye döndü

WhatsApp’taki doğrulama rozetinin maviye geçişi; Meta’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki işletmeler için sunduğu “Meta Verified” programıyla birlikte geldi. Meta Verified, işletmelerin güvenilirlik kazanmasına ve öne çıkmasına yardımcı olmak için kimlik doğrulama araçları ve pazarlama özellikleri sunuyor.

WhatsApp için henüz test aşamasında olan doğrulama programı, işletmelerin resmi hesap olduklarını mavi onay işaretiyle sergilemelerine olanak tanıyacak. Ancak renk değişikliği, WhatsApp’ın çok yakında Verified programını tamamen benimseyeceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp artık bu telefonlarda kullanılamayacak!

Doğrulanma rozetinin maviye geçişi, hem işletmeler hem de Meta uygulamalar için kullanışlı olacak gibi görünüyor. Örneğin kullanıcılar hangi Meta hizmetinde etkileşime girerlerse girsinler aynı doğrulama rozetini görmüş olacak. İşletmeler ise tek bir doğrulama programı aracılığıyla markalarını güçlendirebilir.

WhatsApp bir süre önce Kanallar özelliğini Türkiye’de erişime açtı. Futboldan haber kanallarına kadar birçok içeriği barındıracak bu özellik, büyük markalardan anında bilgi almanızı sağlayacak. Teknolojide son gelişmeleri takip etmek ve anında haberdar olmak için ShiftDelete.Net kanalına katılmayı unutmayın.

Öte yandan WhatsApp geçtiğimiz günlerde onlarca eski Android ve iOS modelinden desteğini çektiğini açıkladı. Çalışmalarını, kullanıcıların çoğunluğu tarafından kullanılan platformlara odaklamak olduğunu söyledi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz