WhatsApp ve Instagram’a ChatGPT benzeri yapay zeka geliyor!

0

Meta, sosyal medya platformlarını ChatGPT benzeri bir sohbet botuna entegre etmek istiyor. Şirketten gelen açıklamaya göre, ilk olarak WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram için ChatGPT gibi cevaplar verecek bir yapay zeka sunulacak.

WhatsApp için yeni sohbet botu yolda

Meta, geçtiğimiz gün düzenlediği bir etkinlik kapsamında geliştirilmekte olan bir dizi yapay zeka aracını gösterdi. ChatGPT gibi çalışacak bu araçlar, Facebook Messenger ve WhatsApp ile entegrasyon için tasarlandı. Sohbet botları, daha önce sohbet ettiğiniz kişilere benzer cevaplar vererek platformlardaki kullanıcı etkileşimini artıracak.

Meta ayrıca Instagram’a yakın zamanda sunulacak bir yapay zeka özelliğini gösterdi. Bu yeniliklerden ilki, kullanıcıların fotoğrafları düzenlemek için yapay zekadan yardım almasını kapsıyor. Örneğin, bir fotoğraftaki kişinin saç rengini değiştirmek istiyorsanız metin tabanlı bir düzenlemeyle bunu yapabileceksiniz.

Google’ın bu özelliği korkuttu!

Instagram için sunulacak bir diğer özellik ise yapay zeka tabanlı emoji oluşturma olacak. Kullanıcılar, yapay zeka sayesinde kendilerini daha doğru biçimde ifade edebilecek.

Meta henüz kullanıcılara yönelik herhangi bir yapay zeka özelliğini piyasaya sürmedi. Ancak reklam şirketlerine görüntü ve slogan yaratabilen yapay zeka destekli bir araç sundu. CEO Mark Zuckerberg ayrıca bu teknolojinin tüm sosyal medya platformlarına entegre edileceğini söyledi.

Şirket ayrıca sunum kapsamında çalışanlara hitap eden Metamate isimli üretkenlik asistanını da gözler önüne serdi. Bu araç, şirket bilgileri üzerinden iş süreçlerini düzene koyacak ve çalışanlar için bazı rutin işleri gerçekleştirecek. Tüm bu gelişmeler, Meta’nın kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için yapay zekadan yararlanma fırsatlarını araştırdığını gösteriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz