WhatsApp’tan konum gönderme nasıl yapılır?

0

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın sevilen özelliklerinden birisi de karşıdaki kişiye konum gönderebilmek. Nerede olduğunuzu söylemek için uzun uzun adres yazmak yerine tercih edebileceğiniz bu özellik, oldukça kullanışlı olmasıyla öne çıkıyor. Peki Android üzerinden WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp üzerinden konum gönderebilmek, oldukça basit bir işlem. Zira yalnızca birkaç adımdan oluşuyor. Bu nedenle telefonunuz ile çok fazla haşır neşir olmasanız bile kolayca yapabilirsiniz.

WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır?

WhatsApp, konumunuzu gönderebilmeniz için iki seçenek sunuyor: Mevcut konum ve canlı konum. Mevcut seçenekte o anda nerede olduğunuzu gönderebiliyorken, canlı seçenekte ise konumunuz bir süre boyunca takip ediliyor ve mesaj sürekli şekilde güncelleniyor.

İlginizi Çekebilir – Android sürümü nasıl öğrenilir? (Adım adım)

Eğer hastane, restorant veya market gibi sabit bir yerdeyseniz, mevcut konumu gönderme seçeneğini kullanabilirsiniz. Fakat hareket halindeyseniz, konumunuzun sürekli olarak güncellenmesi için canlı konumu kullanmalısınız. O halde yapılması gereken adımlara geçelim.

WhatsApp üzerinden konum gönderebilmek için şu adımları takip edin;

WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır?
  • Adım 1: Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • Adım 2: Konumunuzu göndermek istediğiniz kişinin sohbetine giriş yapın.
  • Adım 3: Mesaj kutusunun sağ tarafındaki ek seçenekler anlamına gelen Ataş simgesine dokunun.
  • Adım 4: Buradan Konum seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Açılan ‘Konum gönder‘ sayfasından ‘Canlı konumu paylaş‘ veya ‘Mevcut konumunuzu gönderin‘ seçeneklerinden birini seçin.
    • Eğer ‘Canlı konumu paylaş‘ seçtiyseniz, konumun ne kadar süre boyunca paylaşılacağını seçin.
    • Canlı konumu paylaştıysanız, bunu dilediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Bu içeriğimizde ‘WhatsApp konum gönderme nasıl yapılır?’ sorusunu cevaplandırdık. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp üzerinden konum gönderme özelliğini ne kadar sıklıkla kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz