WhatsApp’ın yeni özelliği gün yüzüne çıktı

0

SMS kullanımını neredeyse bitirerek günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamasına dönüşen WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların mesajları sadece bir kez görüntüleyebileceği özelliğini test etmeye başladı. Şirket, yanlışlıkla kaybolan mesajlar özelliğini açan WhatsApp kullanıcıları için mesajı saklama seçeneği ekleyecek.

WABetaInfo ekibi, Android için yayınlanan 2.22.15.2 sürüm numarasına sahip WhatsApp Beta güncellemesi üzerinde yaptığı detaylı inceleme sonucunda kaybolan mesajlar aktif edildiğinde gönderilen mesajın saklanabileceğini keşfetti.

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, kaybolan mesajlar özelliğini aktif ettikten sonra istedikleri mesajın silinmesini engelleyebilecek.

WhatsApp kaybolan mesajlar için yeni bir özellik test ediyor

Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi WhatsApp, kullanıcıları kaybolan mesajların sohbette kalmalarını desteklediği konusunda bilgilendirmek için çalışıyor. Şirket, kaybolan bir sohbetteki mesajların, saklandıkları durumlar dışında her zamanki gibi sürelerinin sona ermesinden sonra kaybolacağını da duyurmayı planlıyor.

Sohbetteki kişiler, mesaj seçeneğini görüntüleyerek kaybolan mesaj özelliğini açtıktan sonra istedikleri mesajı saklayabilecek veya saklanan bir mesajı geri alabilecek. Kullanıcılar saklanan bir mesajı geri aldıklarında, mesaj herkes için otomatik olarak silinecek ve mesaj geri kurtarılamayacak. Yeni özelliğin birkaç hafta içerisinde kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz