WhatsApp’ta mesajlar arasında kaybolmaya son!

0

WhatsApp geçtiğimiz aylarda erişime açtığı Kanallar özelliğiyle kullanıcıların daha fazla sosyalleşmesine kapı araladı. Ancak platform, yeni bir özellik kapsamında kullanıcıların en çok ziyaret ettikleri Kanalları sabitlemelerine olanak tanıyacak.

WhatsApp Kanal sabitleme özelliği alıyor

Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma platformu, Kanallar’ı geçtiğimiz yıl devreye aldı. Bu özellik, hem resmi kuruluşların hem de büyük oluşumların abonelerine bilgi paylaşmasına olanak tanıyor.

Ancak tek yönlü yayın aracı olarak çalışan Kanallar, normal sohbetlerin arasında karışabiliyor. WhatsApp, son beta sürümünde ise Kanal sabitleme özelliğini devreye aldı. Bu sayede kanallarda gezinmek kolaylaşacak. Ayrıca istediğiniz kanala kolayca ulaşabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir – Uygun fiyatlı OnePlus Nord modeli ortaya çıktı!

Kanallar, kısa süre önce abonelerin geri bildirimlerini ölçmek için anket ekleme ve 16 adede kadar yönetici belirleme gibi bazı önemli güncellemeler gördü. Sabitleme seçeneği ise kullanıcıların sık ziyaret ettikleri Kanalları belirli bir menüde görmelerine olanak tanıyacak.

Ekran görüntüsüne göre sabitlediğiniz Kanallar en üstte görünecek. Bu, abone olunan yayınlar arasında gezinmek zorunda kalmadan, belirli paylaşımlara erişmenizi sağlayacak.

whatsapp kanal

Sabitleme özelliği şu anda geliştirme aşamasında. Ancak WhatsApp’ın, Kanalları basit yayınların ötesine geçirme çabalarının devam ettiğine işaret ediyor. Kanallar büyüdükçe, WhatsApp’ın mesajlaşma işlevinin yanı sıra daha kapsamlı bir iletişim aracı olmasını sağlayacak.

Siz WhatsApp Kanal sabitleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz