Dağıtım başladı: Xiaomi, üç modeli için Android 14 güncellemesl yayımladı!

1

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz günlerde yeni Android sürümü olan Android 14’ü, Pixel 8 serisi ile birlikte tanıttı. Önemli yenilikleri beraberinde getiren bu işletim sisteminin yer edineceği ilk Xiaomi modelleri ise kısa süre önce belli oldu. İşte Android 14 tabanlı MIUI güncellemesi alacak ilk Xiaomi modellikleri…

Android 14 tabanlı MIUI güncellemesi alacak o Xiaomi modelleri!

Google, Android 14 için aylar süren testlerin ardından yeni sürümü ilk olarak Pixel telefonlara sundu. Öte taraftan uzun bir süredir hazırlıklar yürüten Xiaomi ise Android 14’ün beta sürümünü test kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Bugün, nihayet kararlı sürüm çıktı.

Android 14 tabanlı MIUI güncellemesi alacak o Xiaomi modelleri!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Xiaomi, kısa süre önce üç model için kararlı Android 14 tabanlı MIUI güncellemesi dağıtmaya başladı. Bu söz konusu modeller ise Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro ve Xiaomi 12T. Bu üç model, Android 14 ile önemli yeniliklere kavuşuyor.

İlginizi Çekebilir – 120Hz ekran ve 50MP selfie kamerası: Vivo V29 Pro tanıtıldı! İşte fiyatı

Xiaomi 13 serisi ve Xiaomi 12T kullanıcısıysanız, Android 14 tabanlı MIUI için güncelleme alıp almadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Bunun için Ayarlar uygulamasından Yazılım bölümüne ulaşıp kontrol sağlayabilirsiniz.

Android 14, pek çok yeni özelliği beraberinde getiriyor. Bu yenilikler arasında en dikkat çekeni hiç şüphesiz galeriye erişmek isteyen mobil uygulamalara dilediğiniz fotoğrafları seçerek kısmı erişim verebiliyor olmanız.

Android 14 tabanlı MIUI güncellemesi alacak o Xiaomi modelleri!

Öte yandan sık kullandığınız uygulamalar için kilit ekranına kısayollar ekleyebilme, Ultra HDR ile daha canlı fotoğraflar, yerel uzamsal ses desteği, birden fazla cihaz arasında kopyalama ve yapıştırma yapabilme, yenilenmiş bir medya oynatıcısı da Android 14 tabanlı MIUI ile gelen yenilikler arasında.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz